Sağlık Haberleri,Bebek Sağlığı,Anne Sağlığı,Güncel Sağlık Haberleri
https://bit.ly/2Q3jBn5

Bebekli Evde Evcil Hayvan Beslemek

10.01.2021
387
Bebekli Evde Evcil Hayvan Beslemek

Bebek olan bir evde evcil hayvan beslemenin çoğunlukla yanlış olduğu düşünülür. Ancak uzman psikolog ve pediatristlere göre, evcil hayvan ile büyüyen bir bebeğin bağışıklığı daha dirençli olmaktadır.

Bebeklerin evde, evcil bir hayvanla birlikte yaşamasının bir sakıncası yoktur. Ancak bazı hususlara dikkat etmek oldukça önemlidir. Yetişkinlerde olduğu gibi bebeklerde de hayvan tüylerine karşı alerjik bir reaksiyon görülebilir. Eğer bebeğinizin hayvan tüylerine karşı alerjisi olduğundan şüpheleniyorsanız, bu yönde belirtilerle karşılaştıysanız elbette ki evcil hayvan beslemek doğru bir tercih olmayacaktır.

REKLAM ALANI

Bebekli evde hayvan beslemek çoğu zaman bebeğin gelişiminde olumlu etkiler yaratıyor. Uzmanlar, evde beslenen hayvan sayesinde çocukların hem fiziksel hem de psikolojik olarak olumlu bir şekilde etkilendiklerini ifade ediyor. Çocukların bir evcil hayvanla büyümesinin sorumluluk duygusunun gelişimine katkı sağladığı düşünülüyor. Birçok araştırmaya göre, küçüklükten beri evcil hayvanla büyüyen bireylerin; çevresine daha saygılı, özverili ve suç işlemeye daha az meyilli olduğu saptanmıştır. Kısacası bebeğiniz var diye evcil hayvan beslemekten kaçınmamalısınız. Tüm hijyen kurallarına dikkat edilmesi durumunda bebekli evde evcil hayvan beslemenin bir sakıncası olmayacak hatta artısı olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar
  1. Latif dedi ki:

    Özellikle golden retriever ve labrador retriever cinsi köpekler çocuklar ve bebekler ile iyi anlaşabilen ırklar arasındadır. Eğitimi kolaydır ve hep oyun isterler, çocuklarda çok sever bu ırk köpekleri.