Sağlık Haberleri,Bebek Sağlığı,Anne Sağlığı,Güncel Sağlık Haberleri
https://bit.ly/2Q3jBn5

Bilinmeyen En Şifalı Bitkiler Hangisi?

Bilinmeyen En Şifalı Bitkiler Hangisi?

Sağlığa oldukça iyi gelecek bulunmaktadır. Bu bitkiler ile daha sağlıklı bir yaşama adım atmaya başlayabilirsiniz. Hatta bu bitkilerin pek çoğuna yol kenarında bile rastladığımız zamanlar olabiliyor. Tam manası ile neye iyi geldiğini bilmiyor ve faydalarını araştırmaya çalışıyoruz. Öyle ki doğanın da insan oğluna kazandırmış olduğu bu bitkiler, daha iyi ve güzel bir yaşama adım atma konusunda fayda sağlıyor.

REKLAM ALANI

Reyhan Otu Şifa Saçıyor

Reyhan otunun görsel güzelliğine bakıldığı zaman mor rengi ve hoş kokusuyla şifa saçmaya devam ettiğini görmekteyiz. Hastalıklarla mücadele konusunda oldukça etkileyici özelliğe sahiptir. Kolay kolay istenmeyen bir rahatsızlıklar oluşmaması içinde, reyhan otu kullanımlarına başvurabilirsiniz. Çağımıza bakıldığında en çok rastlanan hastalıkların başında ise kanser yer alır. Kanser tedavisi konusunda reyhan otunun olumlu faydalarının olduunu söylememiz mümkün.

Reyhan Otu, belirli aralıklarla şifalanmak için mutlaka tercih edilmesi gerekir. İçerisinde yer alan antibakteriyel özelliğinden dolayı mikroplardan korunmanızı sağlar. Bu sayede istemediğiniz herhangi olumsuz bir durumla karşı karşıya kalmazsınız.

Ardıç Otu Faydaları Keşfedin

Ardıç otu, iğne yapraklı özelliğe sahip olan bitki çeşitlerinden biridir. Bu otun diğerlerine oranla farklı diyebileceğimiz üreme özelliği bulunur. Ardıç otunun en çok romatizmal hastalıklar için önemli bir faydası bulunduğunu söylememiz gerekir. Siyah meyve veren özelliğe sahip olan ardıç otunun 10 metreye kadar uzayabilen özelliği bulunur. Ardıç otu faydaları nedir diye sıraladığımız zaman;

  • Kramp gibi ağrıların dindirilmesine iyi gelir
  • Sindirim sistemini düzenlemeyi sağlar
  • İçerisinde yer alan C vitamininden kaynaklı olarak diş etine iyi gelir
  • Nefesin kötü kokmasını engeller
  • İdrar söktürücü olmasından dolayı tercih sebebidir

Aslan Peçesi Otu Halk arasında bu otun tabiri, aslan ayağı olarak geçer. Son derece şifalı diyebileceimiz otlardan biridir. Sağlığa oldukça iyi gelecek bir özelliğe sahip olduğunu belirtmemiz mümkün. Bu otu, uyku düzensizliği yaşayan kişiler tüketmelidir. Böylelikle uykunun daha çok düzene girmesi sağlanmaya başlanır. Aynı zamana halsizlik ve enerji kaybı oluştuğu durumlarda

Etiketler:

Yorumlar
  1. Aras dedi ki:

    Gayet bilgilendirici bir yazı olmuş. Şahsen aslan pençesi otu dediğimiz otu ayda 3 4 defa kullanıyorum. Yazıda da belirttiği üzere uyku düzenimi bu ot sayesinde kontrol altında tutabiliyorum. Özellikle mevsimsel değişimlerde gelen uyku düzensizliğine aslan pençesi otu ile çare buluyorum. Aynı zamanda kendimi daha dinç hissetmeme ve enerjik olmamı sağlıyor.