Sağlık Haberleri,Bebek Sağlığı,Anne Sağlığı,Güncel Sağlık Haberleri
https://bit.ly/2Q3jBn5

Burun Estetiği Yaptıracaklara Tavsiyeler

Burun Estetiği Yaptıracaklara Tavsiyeler

Burun Estetiği Yaptıracaklara Tavsiyeler

REKLAM ALANI

İnsanlar karşısındaki kişinin ilk olarak yüzüne dikkat eder. Yüzde olan herhangi bir şekil bozukluğu veya bir kusur insanları rahatsız edebilir. Bu bozukluklardan en çok rastladığımız ise burundaki şekil bozukluklarıdır. Tıpta estetik gün geçtikçe daha da gelişmektedir.

Burun estetiği hem görünüş hem de sağlık açısından gerekli bir yöntem olarak görülür. Burundaki şekil bozukluğu ortadan kaldırılırsa kişi hem daha iyi nefes alır hem de istediği burun şekline sahip olur.

Burun estetiği ameliyatları çoğunlukla genel anesteziyle birlikte gerçekleşen bir ameliyattır. Burunun durumuna göre de lokal anestezi seçeneği de vardır. Ameliyatlar ortalama olarak 2 saat sürmekte vemüşahadeyle birlikte 1 gün vaktinizi alabilmektedir. Burun ameliyatı açık ve kapalı yapılabilir. Açık estetik ameliyatlarında görüş açısı daha geniş olacağından dolayı daha avantajlı olabilir. Kapalı estetik ameliyatlarında ise avantaj olarak hızlı iyileşme söz konusudur. Kapalı estetik ameliyatlarında daha küçük sorunların düzeltilmesi tercih edilir.

Ameliyat sonrası ağrılar oldukça fazladır ve hasta anestezi etkisinden çıkmadan ağrı kesici tedavilerine başlanır. Ameliyat sonrası ilk 5 saat ayağa kalkmamanız gerekir çünkü ayağa kalktığınız anda göz kararmaları, baş dönmesi gibi sorunlar olabilir ve bu olağan bir durumdur. Ameliyat sırasında veya ameliyattan sonra genizde kan akıntısı olabilir ve normal bir durumdur. İlk 5 saat sonrasında hastada bulantı ve kusma yoksa yavaş yavaş çorba yiyebilir ve su içebilir. İlk günlerde sıvı gıda tüketilmesi önerilmektedir.

Yüzün belirli kısımlarında şişmeler ve morarmalar olacaktır ve gün geçtikçe azalarak kaybolacaktır. Ameliyat sonrası ilk 15 gün burun suyla temas etmemeli ve sümkürülmemelidir. Burun tıkanıklıkları normaldir ve kanamanın olmaması için hasta başı yüksek olacak şekilde yatmalıdır. Birkaç ay gözlük takılmaması önerilir bazen bu 6 ay kadar da sürebilir.

Burun estetiğinin iyileşme süresi hastanın ameliyat türüne ve zorluğuna göre değişebilir. Hasta genellikle 1 gece müşahede altında kalır ve ertesi gün bir sorun yoksa eğer taburcu olur. Ameliyattan 1 ay sonra ödemler %75-80 oranında vücuttan atılır. Tam iyileşme ise 1 sene sonrasında tamamlanmış olur.

Sizler de eğer burnunuzdan memnun değilseniz ve solunumda zorluk çekiyorsanız bir cerraha başvurmalısınız ve gerekli tedaviyi görmelisiniz.

Etiketler:

Yorumlar
  1. Hayriye dedi ki:

    Burun estetiği çok önemli bir operasyondur, televizyonlar da sürekli görüyoruz ucu ölüme kadar gidebiliyor. Bence çok kötü bir yapısı yoksa burunun estetiğini hiç bozmamak gerekiyor.