Sağlık Haberleri,Bebek Sağlığı,Anne Sağlığı,Güncel Sağlık Haberleri
https://bit.ly/2Q3jBn5

Cilde Çok İyi Gelen Avokado

Cilde Çok İyi Gelen Avokado

Vitamin ve mineral bakımından bu kadar zengin ve lezzetli bir şeyin sizce de çok yararlı olması gerekmiyor mu? Evet! Avokado, doğanın en eksiksiz yiyeceklerinden biridir. Taze ve daha genç bir cildi desteklemenin yanı sıra sizi kalp hastalığı, kanser ve doğum kusurlarından korumak için iyi olan C ve E vitaminleri ve besinler ile doludurlar.

REKLAM ALANI

Avokadonun yağ içerdiği doğrudur. Ancak bu tüketebileceğimiz en sağlıklı yağ türlerinden biridir. Araştırmalar, beslenmemizdeki tekli doymamış yağ miktarını artırdığımızda, kanımızda dolaşan LDL kolesterol seviyelerini düşürdüğümüzü gösteriyor. Sonuç olarak, dolaşımdaki kolesterol seviyelerini düşürmek, koroner kalp hastalığı, felç ve ateroskleroz riskimizi azaltır.

Ayrıca avokado, lifleri nedeniyle kalp hastalıklarına karşı mücadelede yardımcı olur. Avokado, meyve muadillerinin çoğundan daha fazla lif içerir. Lif, safra asidine bağlanarak vücudumuzu daha fazla üretmek için kolesterol kullanmaya zorlayarak kanımızdaki LDL kolesterol seviyelerini düşürür. Ayrıca hipertansiyon ve belirli kanser türleriyle mücadelede yardımcı olabilir.

Ek olarak, avokado, muzdan% 60 daha fazla potasyum içerir ve hipertansiyonla mücadeleye yardımcı olur. Artan potasyum seviyeleri, kan basıncının düşmesi ile ilişkilidir. Potasyum sadece kan basıncınızı düşürmez; aynı zamanda felç geçirmeniz durumunda ölüm şansınızı da azaltır.

Folat ayrıca avokado paketinin bir üyesidir.

Portakal ve yeşil yapraklı sebzelerden daha fazla folat içerirler. Çoğu kadın hamilelikten önce yeterince folat yemiyor. Hamileliğin erken dönemlerinde yeterli folat alımı olan kadınlar, çocuklarını spina bifida gibi doğum kusurlarından korur. Folat ayrıca vücudumuzdaki homosistein seviyelerini düşürerek kalp hastalığının önlenmesiyle bağlantılıdır. Yüksek miktarlardaki homosistein seviyeleri kalp hastalığına yol açabilir.

Avokado, kalp hastalığı ve kanserle savaşan fitokimyasallarla doludur. Besleyici değerleri yoktur. Bununla birlikte, fitokimyasallar kalp hastalığı ve kanser şansımızı azaltır.

İşte iki örnek Beta-sitosterol ve Glutatyon:

Beta-sitosterol, çoğu bitkinin iki katı seviyede bulunur. Bu, kolesterolün emilmesini önler, kolesterolü düşürür ve tümör büyümesini engeller.

Glutatyon, serbest maddelere saldıran, böylece kanser ve kalp hastalığının gelişimini önleyen güçlü bir antioksidandır.

Kalp hastalığı, kanser veya daha genç görünen bir cilt potansiyeli konusunda endişeleriniz varsa, bu sizin için mükemmel bir meyvedir. Avokado, diyetiniz için önemli bir baskıdır. Çeşitliliğin önemli olduğunu unutmayın. Her meyve ve sebzenin, sizi kalp hastalıkları, kanser ve diğer birçok hastalığa karşı koruyacak farklı besin maddeleri vardır.

avokado ,avokadonun faydaları,avokado maskesi

Etiketler:

Yorumlar
  1. Pınar dedi ki:

    Avokado tropik bir meyve olmasına rağmen ülkemizde de bulunabiliyor. Sağlık açısından birçok yararının olduğunu bu yazıda öğrendim. Tadı hoşuma gittiği için ayda bir iki kez satın alıp yiyordum. Bu bilgileri öğrendikten sonra daha fazla tüketmeye çalışacağım. Güzel ve bilgilendirici yazı için teşekkürler.