Sağlık Haberleri,Bebek Sağlığı,Anne Sağlığı,Güncel Sağlık Haberleri
https://bit.ly/2Q3jBn5

Çilingir Olmak Ve Kariyer Planlama

04.04.2021
730
Çilingir Olmak Ve Kariyer Planlama

Çilingir Olmak ve Kariyer Planlama

REKLAM ALANI

Çilingir, meslek olarak çeşitli ekipman, yapı, mekanizmaların montajı ve onarımı ile ilgilidir. Kendi kendine bir şeyler yapmayı seven ve teknik bir zihniyete sahip kişiler için uygundur.

Çilingir Kimdir?

Çilingirlik oldukça kapsamlı bir çalışma kapsamı olduğundan, her bir sakarya çilingir genel olarak bir konuda uzmanlaşmıştır. Oto tamircisi arabaları onarır. Tesisatçı, su tesisatı montajı, bakımı, onarımı ve sökülmesi ile uğraşır. Çilingir, çeşitli endüstrilerde kullanılır ancak en yaygın alanlar; inşaat ve makine sektörüdür.

Mesleğin Özellikleri Nelerdir?

Çilingirlik sanatı, profesyonel bilginin yanısıra, ölçülü hesaplama ve el çabukluğunun bir organizasyonunu gerektirir. Her gün çeşitli tasarım, makine ve mekanizmalarla karşılaştığımız ve modern üretim tesislerinde el emeğinin yerini aldığından bu yaygın bir çalışma mesleğidir.

Genel olarak bir serdivan çilingir iş görevleri aşağıdaki gibidir:

  • Çeşitli mekanizmalar, aletler ve cihazlar için yedek parçaların işlenmesi,
  • Mekanizma ve yapıların onarımı,
  • Mekanizmalar, yapılar ve tüm ekipmanların gerekli olan montajı, ayarlanması, test edilmesi ve işleme alınması,
  • Makine birimlerinin ve birimlerinin montajı, onarımı ve testi,
  • Parçaların ve cihazların onarımı için yöntem seçimleri, üretimlerine katılımı sağlamak,
  • Sektörde yer alan mekanizmalar, endüstriyel ekipmanlar, cihazlar ve aletlerin kurulumu ve ayarlanması gibi tüm çalışmaların kontrolünün sağlanması.

Sakarya çilingir kimdir sorusuna verilecek cevaplar arasında, bir şeyin tamir edilmesi gerektirecek hemen her alanı kapsamaktadır. Elektrikli ekipmanların onarımıyla birlikte, metal yapıların imalatı, endüstriyel malzemelerinin üretimi, ayarlanması ve hatta ev aletlerinin oldukça özel onarımıyla ilgilenen uzmanlar vardır.

Çilingir Mesleğinin Artıları

Mesleğe olan talebi, nispeten hızlı bir şekilde elde etme yeteneği ile mesleki bilgi ve becerilerin kendi günlük yaşamlarına uygulanabilirliği ile ilgili bir sektörde yeniden profil oluşturma, daha yüksek eğitim alma fırsatı sunar.

Çilingir Mesleğinin Eksileri

Harika fiziksel aktivite, sağlığa ve yaşama yönelik bir tehdit olasılığı ile her zaman normalleştirilmiş çalışma programı değildir.

Kariyer Planları Nasıldır?

Tecrübe ve mesleki gelişim kazandıkça, sedirvan çilingir atölyesini veya departmanını yönetebilir. Tecrübe kazanan meslek sahibi, isterse kendi firmasını da açabilir. İşletmelerin bazılarında, çilingir statüsünün kademeleri vardır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.