Sağlık Haberleri,Bebek Sağlığı,Anne Sağlığı,Güncel Sağlık Haberleri
https://bit.ly/2Q3jBn5

Çocuğunuzun Saçını Yıkamak İçin 13 Basit İpucu

Çocuğunuzun Saçını Yıkamak İçin 13 Basit İpucu

Evde yürümeye başlayan bir çocuk varsa, banyo zamanlarının sizin için bir savaş olma ihtimali yüksektir. Konu saç yıkamaya geldiğinde bu savaş bir kabusa dönüşebilir! Pek çok küçük çocuk çığlık atar, çığlık atar, vurur – sonuçta saç yıkamayı imkansız bir iş haline getirir.

REKLAM ALANI

Anlaşmada başını sallıyor musun? Siz de yürümeye başlayan çocuk saçlarını yıkamakta zorlanıyor musunuz? Çocuklarda saç yıkamak hiç de kolay değil. Görevi biraz daha kolaylaştırmanın yollarını mı arıyorsunuz? Evet cevabını verdiyseniz, doğru yere geldiniz. Bu makale aradığınız her derde deva olabilir. Bazı kolay ipuçları ve püf noktaları ile saç yıkamayı eğlenceli bir mesele haline getirebilirsiniz (veya en azından biraz tolere edilebilir).

İşte Yeni Yürümeye Başlayan Çocukların Saçlarını Yıkamanın Bazı Yolları:

1. Doğru Zaman:

Bebeğinizin saçını banyonun başında yıkayın. Küçük çocuğunuz küvette oynamayı seviyorsa, bir sonraki eğlence umuduyla saç yıkamaya tahammül etmeye istekli olabilir.

2. Aksesuarları Kullanın:

Bu savaşta tek başınıza savaşmanız gerekmiyor! Size yardımcı olacak bazı aksesuarlar satın alın:

  • Saç yıkama sırasında çocuğunuzun gözlerini korumak için güneşlik, özel köpük şampuan siperliği veya yüzme gözlüğü kullanabilirsiniz.
  • Ayrıca, yürümeye başlayan çocuğunuzun kulaklarını korumak için kulak tıkaçları da kullanabilirsiniz.
  • Banyo oyuncakları, geri dönüştürülmüş sıkma şişeleri veya sprey şişeleri kullanın ve siz saçını yıkarken çocuğunuzun suyla oynamasına izin verin. Bu sadece dikkatini dağıtmayacak, aynı zamanda saç yıkamayı eğlenceyle ilişkilendirmesine de yardımcı olacaktır!

3. Stimülasyonu Önleyin:

Bazen saç derisine damlayan şampuan hissi, yeni yürümeye başlayan çocuklar için fazla uyarıcı olabilir. Bu nedenle, çocuğunuzun saç derisine uygulamadan önce elinize biraz şampuan dökebilirsiniz.

4. Çocuklara Uygun Bir Şampuan Kullanın:

Kullandığınız şampuanın hafif olduğundan emin olun. Yeni yürümeye başlayan çocukların saçlarını yıkamak başlı başına bir deneyim olabilir! Çok kalın veya güçlü kokusu olan bir şampuan kullanmayın. Ayrıca, kullandığınız şampuanın gözyaşı içermeyen formülü olduğundan emin olun.

5. Öne veya Geri Eğme:

Saçını durularken, çocuğunuzdan başını geriye doğru eğmesini isteyebilirsiniz. Saçını durularken çocuğunuzun oyalanması için tavana bazı çıkartmalar yapıştırabilirsiniz. Başını arkaya doğru eğmek işinize yaramıyorsa, çocuğunuzun gözlerinin üzerine kuru bir bezle öne doğru eğilmesini sağlayın. Bu basit adım, durulama sırasında ona kontrol hissi verecektir.

6. Yaratıcı Olun:

Yürümeye başlayan çocuğunuzun saçını yıkarken yaratıcı olabilirsiniz. Bazı çocuklar kafalarına bol miktarda su dökülmesinden hoşlanırlar. Diğerleri bir damla suyu tercih ederken. Çocuğunuz için neyin işe yaradığını görün. Ayrıca çocuğunuzun saçını durulamak için ıslak bir bez de kullanabilirsiniz! Nasıl? Sadece fazla suyu sıkın ve el bezini çocuğunuzun saçına geçirin. Tüm şampuan durulanana kadar tekrarlayın!

7. Gözleri Kapalı Tutun:

Çocuğunuzun saç yıkama sırasında gözlerini kapalı tuttuğundan emin olun. Nazikçe gözlerini kapatmasını veya yüzüne üflemesini isteyebilirsiniz. Yeni yürümeye başlayan çocuğunuz gözlerini kapattığında, görevinizi çabucak bitirin!

8. Oyuncak Bebek:

Yeni yürümeye başlayan çocuğunuzun en sevdiği oyuncak bebeğini kullanarak saç yıkama pratiği yapmayı deneyin. Bebeğin saçını birlikte yıkayın ve çocuğunuzun saç yıkamada rahat olmasına yardımcı olun.

9. Bir Ayna Alın:

Birçok küçük çocuk banyo yaparken aynada kendilerini izlemeyi sever. Bu yüzden kırılmaz bir ayna alın ve çocuğunuzun saçını yıkarken izlemesine izin verin.

10. Saç Yıkamayı Nadir Tutun:

Çocuğunuzun her gün saç yıkamaya ihtiyacı yoktur. Çoğu küçük çocuk için haftada bir veya iki kez yeterlidir.

11. Vazelin Kullanın:

Gözlerine su girmesini önlemek için çocuğunuzun alnına da vazelin uygulayabilirsiniz.

12. Stresi Uzak Tutun:

Saç yıkama sırasında telaşlanırsa, çocuğunuz strese girmeyin ve ona kızmayın. Eğlenceli ve mutlu tutun.

13. Rahatlık Sağlayın:

Ne kadar uğraşırsanız uğraşın, tüm gözyaşlarını önleyemezsiniz. Yani küçük çocuğunuzu saç yıkamadan sonra sakinleştirmek için. Bunu, onu sıcak bir havluya sarıp yakın tutarak yapabilirsiniz.

Yeni yürümeye başlayan çocuğun saçını yıkamak eğlenceli olabilir! Bunun imkansız olduğunu düşünüyorsanız, şu ipuçlarını deneyin. Bu ipuçlarının ne kadar etkili olduğuna şaşıracaksınız!

Etiketler:

Yorumlar
  1. Buse dedi ki:

    Özellikle gözleri yakmayan şampuanları kullanmak çok önemlidir, benim sizlere önerim dalin markasıdır hem kokusu çok hoş hemde göz yakmayan bir formüle sahip.