Sağlık Haberleri,Bebek Sağlığı,Anne Sağlığı,Güncel Sağlık Haberleri
https://bit.ly/2Q3jBn5

Çocuk Psikolojisi Hakkında Bilgi

Çocuk Psikolojisi Hakkında Bilgi

Çocuk Psikolojisi

REKLAM ALANI

Çocukları anlamak bazen zor olabiliyor ama iyi bir dinleyici olursanız ve onun konuşmasına izin verirseniz size daha açık olur ve arkadaşıyla konuşur gibi size içini döker ama daha korumacı yaklaşıp onu susturusanız size daima kapalı ve mesafeli olacaktır.

Onunla sağlıklı iletişim kurmanın temeli empati kurmakten geçer biraz empati birazda saygı çünkü onun düşüncelerine saygı gösterdiğinizi görürse birey olarak kendini değerli hissedecektir ve büyüyüncedebuda ona özgüven olarak geri dönecektir. Ama ona değersizmiş gibi davranırsanız onu aşağılayıp küfür edip şiddet uygularsanız çocuğun büyüynce daha ağrasif ve kavgacı biri olması muhtemelen mümkündür. Bunlar toplumumuzda yaşayıptagörüdüğümüz şeyler tesadüf değildir.

Anne ve babalar hatta anne ve baba adaylarının mutlaka bunları bilmeli. Bi laf vardır insanın önce kendini sonra neslini yetiştirmeli diye çok doğru bi laf sürekli dillendiririm boşuna yazılmıyor psikoloji kitapları çünkü insanın içinde olan bişey ve bunu anlaması zor okumadan yada iyi bir uzmana danışmadan. Evebeyn adayları kulaktan dolma bilgilerle değilde bir uzmanla konuşmasını tavsiye ederim.

Günümüzde en sık rastladığım hatalarda bir diğeride çocukların çok içine kapanık olmasıdır bunun nedeni de yukarıda bahsettiğim gibi çocukları dinlemiyorlar onları sürekli susturusanız çocuk konuşmaz tabi bırakın biraz özgürce konuşsun dinleyin onu hemen sen benden daha iyi mi bilcen deyip kestirip atmayın. Söz hakkı verin

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.