Sağlık Haberleri,Bebek Sağlığı,Anne Sağlığı,Güncel Sağlık Haberleri
https://bit.ly/2Q3jBn5

Çocuklarda Psikoloji

Çocuklarda Psikoloji

Çocuklar genellikle hayatı doğar doğmaz deneye yanıla öğrenirler tabiri caizse bata çıka 😊

REKLAM ALANI

Bizde eskiden böyleydik aslında tabi sonradan genelek ve göreneklerimiz bizi şuan bilinçaltımızda yatan düşüncelerle bu hale getirdi. Çocuklar aslında doğar doğmaz özgüvenlidir.

Nasıl yani ? dediğinizi duyar gibiyim

Çünkü onlar ne yapacağını size sormazlar direk yaparlar mesela sobanın sıcak olup olmadığını sormazlar dokunurlar aaa sıcakmış bu derler.

Yada hoşlandığı kıza gidip de seni öpebilirmiyim demezler gider direk öperler erkek çocukları daha haşin olur buda normaldir. Kız çocukları daha uysal ve itaatkârdır çok sorun çıkarmazlar

Mahallede genelde hep gürültü yapan erkek çocuklarıdır çünkü bağırıp çağırma genelde erkeklerde görülür gürültü vs hep erkek çocukları yapar kız çocukları ise istisna.

Genelde bizim zamanımızda 90’larda doğan biri olarak çocukluğumu sokakta yaşadığımı söyleyebilirim. Mahallede maç yapan ki genelde kaleye giren bendim 😊 olsun pişman değilim misket oynarken yaşadığım mutluluğu anlatamam şimdiki nesil maalesef bundan yoksun büyüyor hep tablet ellerinde sürekli tüketiyorlar biz ise üretiyorduk hayatın tam içindeydik mahallede kavga gürüldü olsaydı bile hayatı öğreniyorduk şimdi ki çocuklar ise dijital çocuklar benim kendi yeğenim bile 5-6 tane tableti eskitti yani gerisini siz düşünün evebeynler de de durum farklı değil hepsinin elinde telefon eskisi gibi aile sohbeti ve akraba ziyareti komşu ziyareti kalmadı maalesef .

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.