Sağlık Haberleri,Bebek Sağlığı,Anne Sağlığı,Güncel Sağlık Haberleri
https://bit.ly/2Q3jBn5

Detoks Diyeti Arkadaş Mı Düşman Mı?

Detoks Diyeti Arkadaş Mı Düşman Mı?

Detoks Diyeti Arkadaş Mı Düşman Mı?

REKLAM ALANI

Vücudunuzun nasıl çalıştığını ve neye ihtiyacı olduğunu düşündüğünüz bir durumdaysanız, detoks diyetleri hakkında etrafta dolaşan çok fazla bilgi olduğunu görebilirsiniz. Detoks diyetleri çok fazla araştırılan şeylerden biridir, ancak onları daha net ve anlaşılır hale getirmek yerine, insanlar genellikle daha da karmaşıklaştırıp bilgi vermemektedir. Detoks diyetinin nerede iyi veya en azından sizin için iyi olduğunu anlamaya çalışıyorsanız, göz önünde bulundurmanız gereken birkaç nokta var.

Detoks Diyeti Nedir?

Dikkate almanız gereken ilk şey, detoks diyeti fikrinin epeydir ortalıkta dolaştığıdır. Genel amacı, vücudunuzun yapışabilecek istenmeyen maddelerden kurtulmasını sağlamak ve vücudunuza zarar verebilecek toksinlerden arınmış hissettiğiniz bir yere gelmektir. Piyasada pek çok farklı detoks diyeti vardır ve bazıları sadece rafine şeker ve kafein gibi şeylerden kaçınacak kadar hafiftir, diğerleri ise çok daha şiddetlidir ve esasen sizi sıvı bir diyete sokar!

Detoks Diyetinin Avantajları

Dikkatli düşünerek ve ayrıntıların sizi nasıl etkileyeceğine dikkat ederek yapıldığında, detoks diyeti iyi bir şey olabilir. Kafein ve karmaşık şekerler gibi şeyleri diyetinizden çıkarmak için zaman ayırdığınızda, kendinizi çok daha enerjik hissedecek ve vücudunuzun nasıl çalıştığının çok daha fazla farkında olacaksınız. Çok fazla sıvı içmek, vücudunuzun yiyecekleri çok daha etkili bir şekilde işlemesine yardımcı olabilir ve ayrıca su tutmaktan kaçınmanıza da yardımcı olabilir.

Detoks Diyetinin Dezavantajları

Detoks diyetleri, hepsini bir arada gruplandırmanın zor olabileceği kadar çeşitlidir, ancak kesinlikle bazı endişeler vardır. Örneğin, bazı aşırı sürümler sizi katı yiyeceklerden aniden neredeyse tamamen çıkaracak ve bu, vücut sisteminiz için bir şok oluşturabilir. Bu ani değişikliğin sizi epey bir süre rahatsız, keyifsiz ve huysuz hissettirdiğini göreceksiniz. Benzer şekilde, kendi bedeninizin sınırlarını ve neyi alabileceğinizi ve neyi alamayacağınızı düşünmeniz gerekir. Pek çok detoks diyetinin “herkes için” olduğu ilan edilirken, gerçek şu ki, sağlığın zirvesinde olan biri için uygundur.

Hatırlanacak şeyler

Detoks diyetinin bir yaşam tarzı olarak dahil etmeniz gereken bir şey olmadığını unutmayın. Kilo vermek ve daha sağlıklı olmak istiyorsanız, sürdürebileceğiniz bir diyete girmeyi düşünmeniz gerektiğini göreceksiniz. Detoks diyetlerinin çoğu için sürdürülebilirlik yoktur, bu nedenle onu yalnızca kullanılması amaçlandığı şekilde kullandığınızdan emin olun. Diyette bir değişiklik düşündüğünüzde, vücudunuzun neye ihtiyacı olduğunu ve diyeti size uyacak şekilde nasıl ayarlayabileceğinizi düşünün!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.