Sağlık Haberleri,Bebek Sağlığı,Anne Sağlığı,Güncel Sağlık Haberleri
https://bit.ly/2Q3jBn5

Diş Ağrısı Diş Ağrıları Nasıl Geçer Ne Yapılmalı?

Diş Ağrısı Diş Ağrıları Nasıl Geçer Ne Yapılmalı?

Diş ağrısı, birçok kişide görülen problemlerin arasında yer almaktadır. Diş eti kanamaları, diş çürüğü gibi durumlardan kaynaklı olarak diş ağrıları oluşabilir. Kimi zaman diş ağrıları diş ağrısının kendiliğinden geçebilme durumu olurken, bazende ağrıdaki şiddet artış gösterebiliyor.

REKLAM ALANI

Dişlerinize yeteri kadar bakım yapmamanız, ihmal etmeniz ne yazık ki sorunların oluşmasına sebebiyet verecektir. Evde kendinizde diş ağrısına karşı tedavi etme yöntemlerini bulabilirsiniz. Diş ağrılarını gidermek amacıyla, evde farklı farklı yöntemler uygulanabilir. Bu yüzden diş ağrısı nasıl geçer sorusuna yanıtımızı şu şekilde verebiliriz;

Gargara Yapmalısınız

Diş ağrılarını rahatlatacak en iyi formüllerden biri, gargara yapmak olduğunu söyleyebiliriz. Sirkeli veya tuzlu su ile gargara yaparak ağrının daha da hafiflemeye başladığını görebilirsiniz. Eğer diş eti ve diş sorunlarınızda çok büyük ağrılar oluşmaya başlarsa, izleyeceğiniz bu yol etkili bir sonuç vermeye neden olacaktır.

Karanfil Veya Karanfil Yağı Ağrıyı Dindirir

Karanfil ve karanfil yağı da ağrının dinmesine yardımcı olacaktır. Dayanılmaz ağrıyı kısa süre içerisinde bastırmanızı sağlamış olacaktır. Karanfilin antiseptik bir özelliğe sahip olması doğal olarak ağrılardan kolayca kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Çörek Otu Kullanılmalıdır

Ağrıyı çok fazla uyuşturan bir etkisi bulunmaz. Fakat çörek otunun sağlayacağı faydalardan biri ağrıya neden olmuş olan etkenin ortadan hızlı şekilde kaldırılmasına yardımcı olmaktır.

Sıcak Su Kompresi Yapın

Sıcak su kompress, ağız içerisinde çalkalandığı zaman ağrının şiddetini hafifletmeye yardımcı olur. Diğer yandan da ağız bakımının sorunsuz şekilde sağlanmasına yardımcı olacaktır. En azından yapacağınız bu uygulama, diş ağrısının bir süreye kadar hafiflemesini sağlar.

Çürük Diş Ağrısı Nasıl Geçer?

Çürük diş ağrısı varsa evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz çözüm yolları olacaktır. Çürük diş ağrınız varsa;

 • Bir bardak  içerisine ılık su koyun
 • Ilık suyun içerisine bir miktar tuz atın
 • Çözünme işlemi olduktan sonra karıştırın
 • Tuzlu su ile iltihaplı olan bölgeyi güzelce gargara yapın

Diş ağrısının sürekli olarak oluşmaması için, düzenli olarak diş fırçalama yapılması gerekir. Kullanacağınız diş macunu ve diş fırçalarını doğru şekilde seçmeniz önemlidir. Doğru fırçalama teknikleri uygulayarak şiddetli oluşan ağrıların oluşmasını önleyebilirsiniz. Daha sağlıklı diş ve diş etlerine sahip olursunuz.

Diş ağrısını ne keser?

Diş iltihabı için evde ne yapılır,

Kırık diş ağrısına ne iyi gelir

Etiketler:

Yorumlar
 1. Sadet dedi ki:

  Benimde dişlerim ağrıyor gerçekten burada yazılanları uygulayim faydası olurmu bakalım

 2. Samet dedi ki:

  Allah düşmanımın başına vermesin diyeceğim bir şeydir bu diş ağrısı. Şahsen benim dişim ağrıdığı zaman önce sıcağın mı yoksa soğuğun mu iyi geldiğini öğreniyorum. Bazen sıcak su iyi gelirken başka bir diş ağrımda soğuk su daha iyi geliyor. Bu durum tam olarak neden oluyor bilmiyorum ama ben çözümü kısa süre içerisinde buluyorum.
  Özellikle gün içinde ağrı yapan diş tarafıma yemek yerken fazla baskı uygulamıyorum. 1 saat aralıkla ağzımı tuzlu su ile gargara yapıyorum. Alkol tüketiyorsanız eğer 1 yarım çay bardağı alkolü ağrı yapan dişinizin tarafına başınızı eğip orada bekletin. En son karanfili ağrı olan dişinizin üzerinde tutun. Tüm bu işlemlerden sonra dişinizin ağrısını hissetmeyeceksiniz.