Sağlık Haberleri,Bebek Sağlığı,Anne Sağlığı,Güncel Sağlık Haberleri
https://bit.ly/2Q3jBn5

Diş Hekimleri İmplantı Öneriyor Mu?

25.02.2021
1.400
Diş Hekimleri İmplantı Öneriyor Mu?

Günümüzde dişlerdeki hasarlar ve çürükleri için birçok yöntem uygulanmaktadır. Dişlerdeki deformelerin boyutuna göre değişebilen tedavi yöntemleri öncelikle diş hekimleri tarafından belirlenmektedir. Eğer hastaların tercih edeceği alternatif yöntemler varsa, hastanın isteği doğrultusunda tedaviye başlanmaktadır. Son yıllarda modern tıp ve teknolojilerin gelişmesi ile birlikte diş tedavisinde kullanılan yöntemler de gittikçe çoğalmaktadır. Farklı etkenlerden ve nedenlerden dolayı kaybedilen ve kurtarılması artık mümkün olmayan diş kayıpları için implant yöntemi, çağa damgasını vurmuştur. Birçok hastanın merak ettiği diş hekimleri implantı öneriyor mu sorusunun cevabı ise implant tedavisinin başarısında gizli. Uygulanan implant tedavileri aksi bir durum olmadıkça %98’lere varan başarı oranı ile diş hekimlerince tavsiye edilmekte.

REKLAM ALANI

Ağız içindeki herhangi bir diş eksikliğini gidermek amacı ile implant tedavisi yapılmaktadır. Çene kemiğine yerleştirilerek yapılan ve cerrahi operasyon ile gerçekleştirilen bu işlem, oldukça sağlıklı ve estetik bir yöntemdir. Bazı kronik rahatsızlıklarınız yoksa ve gerekli şartlar oluşmuşsa, implant yaptırmanın hiçbir sakıncası yoktur. Ancak implantın markaları ve patenti oldukça önemlidir. Taklit materyallerden ve maddi kaygı güdülerek yapılan uygulamalardan kaçınmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra, ağız içi temizliğinin ve rutin kontrollerin yapılması dişlerin daha uzun ömürlü kullanımına katkı sağlayacak ve oluşacak problemleri en aza indirecektir. Diş hekimleri implantı öneriyor mu sorusunun cevabı da makalemizde çok açık bir şekilde verilmiştir. Kaynak : https://www.implantdental.gen.tr

Etiketler:

Yorumlar
 1. Cengizhan dedi ki:

  Gerçekten bende düşünüyorum implant yaptırmayı numaranızı aldım düşüp arayacağım inşallah sizleri umarım faydası olur

 2. Bilgisk dedi ki:

  Çok güzel bir paylaşım olmuş. Eline sağlık.

 3. Özlem dedi ki:

  Bende diş implantı kullanmak zorunda kalacağım o yüzden ayrıntılı araştırmalar yapıyorum zararlı mı değil mi diye. Ameliyat konusu beni gerçekten korkutuyor olsa da ağız sağlığı hafife alacak bir konu değil. Bu güzel ve bilgilendirici yazı için ayrıca teşekkürler. Cevabını merak ettiğim bazı soruları burada bulabildim.

 4. Hayatı dedi ki:

  Zevk alıyorum, önderlik ettim, tam olarak ne aradığımı keşfettim.
  Dört günlük uzun avımı bitirdin! Tanrı seni korusun adamım. İyi günler dilerim.
  Hoşçakal