Sağlık Haberleri,Bebek Sağlığı,Anne Sağlığı,Güncel Sağlık Haberleri
https://bit.ly/2Q3jBn5

Doğru Kilo Verme Zihniyetine Sahip Olmak

31.03.2021
308
Doğru Kilo Verme Zihniyetine Sahip Olmak

Doğru Kilo Verme Zihniyetine Sahip Olmak

REKLAM ALANI

Kilo vermek sadece herhangi bir rastgele kilo verme programını seçerek yapılamaz. Kesin bir eylem planı ve tam bir kararlılık gerektirir. Estetik ya da sağlık nedenlerinden dolayı kilo vermek, sizi oldukça uzun bir süredir gerginleştirmiş olması gereken bazı sorunlardan kurtulmakla eş anlamlıdır. Benlik saygınızı yükselterek ve kendinize yardım ederek kilo verin; bu kesinlikle genel görünüşünüz hakkında daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Size göre herhangi bir nedenle kilo vermek isteyebilirsiniz, kilo verme zihniyetinizi değiştirmek kilo verme hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmada çok önemli bir rol oynar.

Etkili kilo kaybı için, stratejik bir yoğun çalışma rejimi ile birlikte sağlıklı bir diyet planını tercih edin; ve rutine sadık kalın. Bununla birlikte, uygun kilo verme zihniyeti olmadan etkili kilo vermenin tamamlanmadığı bir gerçektir. Kilo verme hedefleriniz, tolerans seviyeleriniz ve kendinize inanma yeteneğiniz hakkında tam bir değerlendirme yapılmadan asla etkili bir zayıflama programı başlatılmamalıdır.

Kilo vermek için diyet planınızın bir parçası olması gereken doğru kilo verme zihniyeti, belirli rutinlere nasıl devam edeceğinizi ve en başta neden kilo vermeye çalışmanız gerektiğini tam olarak anlamanızı sağlamalıdır. Kilo verme yoluyla güzel görünme sürecini başlatmak için doğru türden bir zihniyetle kendinizi donatın. Başkalarının ve hatta arkadaşlarınızın nedenleriniz hakkında ne düşündüğü gerçekten önemli değil.

Daha önemli olan, kısa vadeli hedefler koymak, asla gerçekçi olmayan çözümleri tercih etmemek ve en önemlisi, asla ümidini kaybetmemek. Sabit bir zihniyete sahip olduğunuzda ve ulaşmak istediğiniz şeyi sağlam bir şekilde kavradığınızda, bunları elde etmenin yolları veya yöntemleri sizin için daha açık hale gelecektir; etkili bir kilo verme diyet programına yol açar.

Vücudumuzu korumak en iyisidir, bu nedenle kilo verme kararı tamamen bizim elimizde. Besleyici diyet, bunu başarmanın en önemli faktörlerinden biridir. Günlük diyetimiz vücudumuzu oluşturan temel vitaminleri, mineralleri, antioksidanları ve diğer bileşenleri içermelidir. Ana besin kaynakları buğday tohumu, balık ciğeri yağı, bitkisel yağ, sert kabuklu yemişler, yeşil yapraklı sebzeler, tam tahıllar ve tohumlardır. Vitaminler ve mineraller, vücudun düzgün çalışmasına yardımcı oldukları için vücudumuzun ihtiyacıdır.

Bu temel besinler, vücudumuzun yediğimiz gıdalardan üretilen kimyasal enerjiyi verimli bir şekilde kullanmasına yardımcı olur. Vitaminler ve mineraller vücudumuzun yapı taşları olan yağların, karbonhidratların, proteinlerin işlenmesinde önemli rol oynar. Dengeli beslenme, vücudunuzu iyi durumda tutmak için en önemli şeydir. Beslenme ve sağlık diyetiyle ilgili çok miktarda bilgi mevcuttur. Bu nedenle, doktorunuza danışmak ve iyi beslenme ve kilo verme programını içeren iyi bir diyet planı izlemek, izlenecek en uygun yoldur. Vücut ağırlığınızı doğru seviyede tutmak, rahatsızlıkları önlemenize yardımcı olur.

Olumlu bir kilo verme zihniyeti geliştirmek, etkili hedef belirleme stratejileri gerektirir; hedefinizi daha gerçekçi hale getirmenize yardımcı olacak beş şey, pozitif olmak, kesin olmak, planlı olmak, öncelikli ve performansa dayalı olmaktır. Bu faktörlere göre planınıza göre hareket ederseniz, o zaman kesinlikle sadece kilo vermekle kalmaz, hayatınızı daha sağlıklı ve neşe dolu hale getirir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.