Sağlık Haberleri,Bebek Sağlığı,Anne Sağlığı,Güncel Sağlık Haberleri
https://bit.ly/2Q3jBn5

Egzersiz Yapın Ve Sigarayı Bırakın

Egzersiz Yapın Ve Sigarayı Bırakın

Egzersiz Yapın Ve Sigarayı Bırakın

REKLAM ALANI

Sigarayı bırakma kararı, hayatınızda başka değişiklikleri de beraberinde getirecektir. Hayatımızda edinebileceğimiz en bağımlılık yapan alışkanlıklarından biri olarak sigarayı bırakmak hiç de kolay bir iş olmayacak. Sigarayı bırakma mücadelesinde pek çok zorlukla karşılaşacaksınız ve yol boyunca pek çok değişiklik olacak. Egzersiz, önünüzdeki zor zamanları atlatmanıza yardımcı olmak için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biridir. Bu doğru, sigarayı bırakma seçimini yaptığınızda… .. KOLAY OLMAYACAK!

Sadece etkili değil, aynı zamanda zevkli bir egzersiz rutini bulmanız gerekiyor. Bir spor aktivitesine katılabilir, tenis oynayabilir, haftada birkaç kez yüzmeye başlayabilir ya da sabah kalktığınızda yürüyüşe başlayabilirsiniz. Başlamak çoğu zaman en zor şeydir.

Bir kez başladığınızda, o yürüyüşü bir koşmaya dönüştürebilirsiniz, bu sizin için çok sağlıklı olacak ve ayrıca güne başlamak için çok iyi bir yol olacaktır. Belki tek başınıza spor yapmadığınız veya biraz yoga yapmadığınız günlerde değişik aktiviteler olarak koşma yapabilirsiniz ya da arkadaşlarınızla basketbol vb tarzı sporlar yapabilirsiniz. Dahil olabileceğimiz birçok eğlenceli ve sağlıklı şey var, sadece biraz zaman ayırmanız ve bir egzersiz programında ihtiyacınız olanı verecek şeyleri araştırmanız gerekiyor.

Hangi egzersiz şekline karar verirseniz verin sizin için en iyisi, unutulmamalıdır ki, düzenli bir fitness programı en başarılısı olacaktır. Egzersiz programınıza başladıktan sonra, tutarlı bir şekilde egzersiz yapmaya devam etmeniz ve bunun bir engel haline gelmesine izin vermemeniz çok önemli olacaktır. Çoğumuz harika başlar, haftada 4 kez spor salonuna gideriz, dışarı çıkıp koşu ayakkabılarını alırız ve atlama ipini alırız. Sonra gündelik taleplerimizi karşılamakta zorlanmaya başlıyoruz ve sadece haftada 2 gün spor salonuna gidiyoruz ve sonunda da maalesef ki bırakıyoruz.

Sigarayı bırakmak için yaptığınız seçim, şimdiye kadar verdiğiniz en iyi karar olabilir, bu kararda başarılı olduğunuzdan emin olmak size kalmıştır. Egzersiz, yapılabilecek pek çok şeyden sadece biridir, bu sadece sigarayı bırakmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda size anlatılmamış ek sağlık yararları da sağlar. Sigarayı bırakmanın getireceği ek olumsuz etkilerle başa çıkmanıza yardımcı olur.

Etiketler:

Yorumlar
  1. Devran dedi ki:

    Sigarayı yıllarca kullanıp en sonunda bırakmayı başaran biri olarak söylüyorum. Kesinlikle spor yapmak sigarayı bırakmanıza çok fazla yardımcı oluyor. Gün içinde kendinize egzersiz programları belirleyin ve bunları düzenli şekişde uygulayın. Canınız sigara çektiği zaman ufak atıştırmalıklarla veya duş alarak bu düşünceden uzaklaşabilirsiniz. İlk bir haftayı atlattıktan sonra artık daha rahat olacaksınız. Hayatınızda sigara olmadığı için kendinizi daha sağlıklı ve enerjik hissedeceksiniz.