Sağlık Haberleri,Bebek Sağlığı,Anne Sağlığı,Güncel Sağlık Haberleri
https://bit.ly/2Q3jBn5

Ejder Meyvesi Hakkında Bilgi

Ejder Meyvesi Hakkında Bilgi

Hylocereus cinsi bir kaktüs meyvesi olan ejder meyvesi adıyla rengiyle son zamanlarda ilgi odağı olmuştur. Orta Amerika ve Afrika’da bulunan ejder meyvesinin tadı kivi ve armut karışımına benzer. İçerisinde yüksek lif ve antioksidan içerdiğinden dolayı sağlığa oldukça faydalı bir meyvedir. Kalorisi çok düşük olan bu meyvenin çöl meyvesi olduğundan dolayı su tutma kapasitesi oldukça düşüktür.

REKLAM ALANI

B1 B2 ve B3 vitaminlerinin yanı sıra demir ve fosfor gibi vücuda faydalı pek çok minerali bulundurur. Çiğ olarak tüketilebilen ejder meyvesinin tohumları etli kısımda dağınık olarak tüketilir tadı çok az şekerlidir. Yenirken tohumları ayrılmamladır.

Ejder meyvesinin sadece meyvesi değil ayrıca çiçekleri de yenilebilir. Hem çiçekleri hem de kendisi çeşitli alkol türevlerinin üretiminde tat verici olarak kullanılır. Tohumlarının kendi tadı acı değildir onlar da vücuda oldukça faydalıdır. Çiçeği ve meyvesi yenilse de kesinlikle kabuğu tüketilebilir bir ürün değildir. Ayrıca Ejder meyvesinin çiçek yapraklarından çay da yapılmaktadır. Çayı da tıpkı kendi gibi oldukça lezzetlidir.

Bir kaktüs meyvesi olarak çölde yaşayan pek çok canlının severek tükettiği bir besin kaynadığıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.