Sağlık Haberleri,Bebek Sağlığı,Anne Sağlığı,Güncel Sağlık Haberleri
https://bit.ly/2Q3jBn5

El Temizliği Nasıl Olur

El Temizliği Nasıl Olur

Bir gün içerisinde en çok kullandığımız organlarımızdan bir tanesi de ellerimizdir. Ellerimizi hemen hemen her amaç için kullanmaktayız. Yazı yazmak, yemek yemek, bir yerlere tırmanmak ve daha niceleri. Dolayısıyla çok fazla yıpranmakta ve kirlenmektedir. Ellerimizin kirlemesinin ayaklarımızın kirlenmesinden daha tehlikeli olduğu aşikârdır. Çünkü yiyecek hazırlamak ve yemek gibi şeyleri elimizle yaparız.

REKLAM ALANI

Ellerimizi günde en az üç defa yıkamamız gerekmektedir. Bunlar da öğün öncelerine denk getirerek kendi kişisel hijyenimize dikkat edebiliriz. Mülkünse sabun ve sıcak su kullanmayız bilimsel açıdan sabun suyun derişimini düşürerek kirleri çıkarmada yardımcı olur. Sıcak suyun doğrudan zaten çözücü etkisi yüksektir. İnsanlar belli bir sıcaklığın üstüne dayanamazlar ama eğer ılık su sabunluysa toplam çözücü etkisi çok sıcak bir suya eşittir.

Bilim insanlarının sabun kullanmaya teşvik etmesinin sebebi budur. Bileklerimiz den altını ve biraz üstünü sabunun değindiğinden ve sabunla okşandığın dan emin olacak süre kadar yıkamalıyız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.