Sağlık Haberleri,Bebek Sağlığı,Anne Sağlığı,Güncel Sağlık Haberleri
https://bit.ly/2Q3jBn5

Evde Hazırlana Bilecek Yüz Maskeleri

Evde Hazırlana Bilecek Yüz Maskeleri

Cilt bakımı deyince aklınıza gelen ilk olarak yüz bakımıdır. Yüzünüzün her gün bakıma ihtiyacı vardır. Günlük yaşantınızda kullandığınız makyaj  ürünleri fondöten, allık, pudra gibi yüzünüze uyguladığınız her şey yüzünüzde bir kalıntı bırakır. Yüzünüzde biriken yağ ve  siyah noktalar cildinizin nefes almasına engel olur. Bunun için yüzünüzün cilt bakımına ihtiyacı  vardır.Yüzünüze uygun yüz maskesini bulmak ve cildinizi tanımak ile başlayabilirsiniz. Her insanın cildi farklılık gösterir peki cilt tipleri nelerdir?

REKLAM ALANI

CİLT TİPLERİ NELERDİR

Her insanın farklı bir cilt yapısı vardır. Cilt bakımı yapmadan önce cilt tipinizi belirlemek ile işe başlayabilirsiniz. Cilt bakımı ve temizliği cildiniz için oldukça önemlidir. Cilt tipinizi bilmek cildiniz için bu açıdan çok önemlidir. Kuru cilt, yağlı cilt, karma cilt ve normal cilt olarak dörde ayrılır.

Normal cilt; Hafif gergin, pürüzsüz ve canlı bir tene sahiptir. Karmaşık bir duruma rastlanmaz normal ciltlerde. Normal cilde sahipseniz eğer şanslısınız.

Karma cilt; Cildin bir kısmında yağ bulunur bir kısmı normal veya kurudur. Genellikle alın burun ve çene kısmında yağlanma bulunur. En sık görülen cilt tipidir.

Kuru cilt; Kuru ciltler genellikle cildinizin soluk görünmesi neden olur. Kuru ciltlerde soyulma, kızarıklık ve göz çevresinde kırışıklık meydana getirir.

Yağlı cilt; Yağlı ciltler her zaman en sorunlu cilt tipidir. Bu yüzden yağlı ciltlerde siyah nokta ve sivilce oluşumu daha çok görülür. Sürekli bakım yapmanız gereken bir cilt tipidir.

Yüz maskelerini kolaylıkla evde kendinizde yapabilirsiniz. Evde nasıl maskeler yapabilirsiniz ? Birazda bundan bahsedelim.

Muz maskesi kuru ciltler için yüzü nemlendirmeye yardımcı olur. Bir muzu püre haline getirin ve yüzünüze 20 dk boyunca sürün. Ve sonra ılık suyla yıkayın yüzünüzün daha nemli olmasına yardımcı olur.

Elma sirkesi ile maske yapmak yağlı ciltler için tercih edilir. Ciltteki tonlamayı eşitlemeye ve cildinizi beslemeye yardımcı olur. Bir bardak suya bir kaşık elma sirkesi ekleyip yüzünüze sürün. Cildinizin daha parlak olacağını gözlemleyeceksiniz.

Süt maskesi cildi ferahlatmak ve canlandırmak için çok etkilidir. Tüm cilt tiplerine uygundur. Bir bardağın dörtte birine süt tozu ekleyin üzerine hamur kıvamına gelene kadar su ekleyin. Ve yüzünüze uygulayın kuruyana kadar  bekleyin. Kuruduktan sonra yüzünüzü ılık suyla durulayın. Daha yumuşak ve ferahlayan bir cilde sahip olacaksınız.

Etiketler:

Yorumlar
  1. Rasha dedi ki:

    Cilt bakımında dikkat edilmesi gereken unsurlar var, öncelikle cilt tipimize uygun malzeme seçmeliyiz, yoksa daha kötü sonuçlar ortaya çıkabilir.