Sağlık Haberleri,Bebek Sağlığı,Anne Sağlığı,Güncel Sağlık Haberleri
https://bit.ly/2Q3jBn5

Evde Yapılabilecek Saç ve Cilt Bakım Önerileri

Evde Yapılabilecek Saç ve Cilt Bakım Önerileri

Evde Yapılabilecek Saç ve Cilt Bakım Önerileri

REKLAM ALANI

Güzellik her zaman kadınların önem verdikleri konular arasında yer almaktadır. Salgın sürecinde güzellik çalışmaları ise aksamadan evde yapılmaya devam eden konular arasında yer aldı. Ancak kadınların birçoğu bu konuda yetersiz kalmaktadır. Bunun için yazımızda saç ve cilt için uygulanabilecek ve evde kolaylıkla yapılabilecek işlemleri derledik.

Sadece kadınların güzelleşme istemeleri değil, evde kalınan süre içerisinde yaşanan stresinde ciltte ve saçta tahribata yol açtığı tüm uzmanlar tarafından bilinmektedir. Bu nedenle hem güzelleşmek hem de bu tahribatın en aza indirilmesi için evde rahatlıkla yapılabilecek öneriler bulunmaktadır. Özellikle her evde bulunabilecek malzemelerin olması tüm kadınların dikkatini çekmektedir.

Cildinizi temiz Tutun

Tüm uzmanlar cildin bu süreçte nemli olmasının faydalı olacağını belirtmektedirler. Bunun yanında cilt bakımının en önemli konusunun cildin temiz olmasıdır. Bunun için ise uygun ürünlerin kullanılması ilk şarttır. Bu konuda kullanılabilecek en doğal tonik ise gül suyudur. Gül suyu gözeneklerin arınmasını sağlarken aynı zamanda siyah noktaların oluşmasını da engellemektedir.

Temizleme aşamasından sonra uygulanması gereken ilk işlem ise cildin nemli tutulmasıdır. Bunun için ise cilt bakım yağı olarak kullanılan ve evlerde bulunabilecek ürünler önerilmektedir. Birçok evde bulunan aloevera bu konuda ilk ürün olarak karşımıza çıkmaktadır. Aloevera yapraklarında bulunan jel ve salatalık suyu cildinizin nemli kalmasını sağlayacaktır. Bunun yanında ise badem yağı, çörek otu yağı gibi doğal ürünler de kullanılabilir. Bu ürünlerin yanında Türk kahvesi, badem, çilek, domates ve toz şeker uygulaması da cildinize iyi gelecektir.

Hangi Cilde Hangi Maske?

Her doğal maskenin her cilt türüne uygun olmadığı kadınlar tarafından bilinmektedir. Örneğin, kuru ciltler için avokado ile hazırlanan maske tavsiye edilmektedir. Avokado ile birlikte limon, çilek, yumurta akı ve bal ile hazırlanan maske kuru ciltler için en yararlı maske olacaktır.

Kuru ciltlere bu maske iyi gelirken, cansız ciltler için ise yine bal ile hazırlanan maske tavsiye edilmektedir. İçerisinde;

  • Bal
  • Yoğurt
  • Zeytinyağı
  • Salatalık
  • Aloevera
  • Muz

Bulunan maskeler cansız ve nemsiz ciltler için uygundur. Tüm ciltlere göre uygulanabilecek maske ise yeşil çay ile birlikte hazırlanmaktadır. Bunun yanında yağlı ciltler için uygulanacak maskelerin içerisinde ise elma sirkesi ve maden suyu mutlaka olmalıdır.

Saçlar İçin Evde Yapılabilecekler

Saçlar için evde doğal çözümler için yapılması gerekenler de cilt için yapılan kadar kolay ve pratik şekilde karşımıza çıkmaktadır. Her saç tipine göre farklı uygulamalar yapılması gerekirken tüm uygulamalar evde herkes tarafından rahatlıkla yapılabilmektedir.

Yağlı saçlar için yağsız yoğurt ve yumurta önerilmektedir. İnce telli saçlar için ise Hint yağı ve ısırgan otu tavsiye edilmektedir. Kırılan saçlar için ise menekşe yağı, jojoba yağı gibi doğal ürünler ile bakım yapılabilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.