Sağlık Haberleri,Bebek Sağlığı,Anne Sağlığı,Güncel Sağlık Haberleri
https://bit.ly/2Q3jBn5

Göbek Yağını Yakmak İçin En İyi Kardiyo Egzersizleri

05.04.2021
668
Göbek Yağını Yakmak İçin En İyi Kardiyo Egzersizleri

Göbek Yağını Yakmak İçin En İyi Kardiyo Egzersizleri

REKLAM ALANI

Egzersiz söz konusu olduğunda, yapılabilecek iki ana egzersiz türü vardır. İlk olarak, kas kütlesi oluşturan ve kasların hızını, gücünü ve gücünü artıran anaerobik egzersizler vardır. İkinci tip, vücudu oksijeni daha verimli kullanması için eğiterek kas işlevselliğini geliştiren, kardiyovasküler egzersiz olarak da bilinen aerobik egzersizdir. Kardiyovasküler egzersizler, anaerobik egzersize göre daha uzun süreli olma eğilimindedir çünkü kardiyo antrenmanları, kaslardaki glikojen enerji depolarını kullandıktan sonra kademeli olarak yağdan enerji salmaktadır. Pek çok olumlu etkinin yanı sıra bu, kardiyo egzersizlerini kilo vermek ve vücudun oksijeni ne kadar verimli kullandığını artırmak için ideal hale getirir.

Faydalarını en üst düzeye çıkarmak için kardiyo egzersizleri günlük olarak ve sürekli olarak yapılmalıdır. Yürüme veya hafif koşu gibi düşük yoğunluklu egzersizler, daha kısa süreler için (20 ila 30 dakika) ip atlama veya koşma gibi daha yüksek yoğunluklu egzersizlerin yapılabileceği daha uzun süreler (45 dakika ila bir saat) yapılmalıdır.

Koşu, belirli bir ortam veya herhangi bir özel ekipman gerektirmediği için piyasadaki en iyi kardiyo egzersiz programlarından biri olarak kabul edilir. Herhangi bir yoğunluk derecesinde de yapılabilir. 90 kilogramlık bir kişi, saatte 8 kilometre hızla koşarak 30 dakikada 300 kalori yakabilir. Koşu aynı zamanda yüksek etkili bir spor olarak kabul edilir, bu da kas kütlesi oluşturduğu ve kişinin iyileşme süresini uzattığı anlamına gelir. Eliptik egzersiz, kalori yakma söz konusu olduğunda koşmak kadar etkili olabilir ve aktivitenin düşük etkili şeklidir, bu nedenle başlamak daha kolay olabilir.

Sonra, aynı zamanda düşük etkili bir kardiyo aktivitesi olan bisiklete binme var. Hıza bağlı olarak, 90 kg bir kişi bisiklet sürerek 30 dakikada 250-500 kalori kaybedebilir. Yüzme ayrıca bisiklet sürmek kadar kalori yakabilir ve sürekli yapılırsa aynı süre içinde. Unutmayın, kardiyo egzersizlerinde amaç, vücudun yağ yakmasını ve elinden geldiğince oksijeni kullanmasını sağlayan şey, durmadan sürekli bir süre devam etmektir.

Düşük yoğunluklu kardiyovasküler egzersizler için aerobik dersleri, step aerobik, yürüyüş ve doğa yürüyüşü birkaç seçenektir. Gölge boks, dans veya zıplama gibi aktiviteler de evden çıkmadan yapılabilir. Maksimum fayda için, bu aktiviteler daha yoğun aerobik aktivitelere göre daha uzun süreler boyunca yapılmalıdır.

Bu aktivitelerin ötesinde, kardiyovasküler sağlığı iyileştiren çok daha fazlası var. Bunlardan birkaçı raketbol, ​​hentbol, ​​kaya tırmanışı, kayak ve atlama ipi. Rutin bir kardiyo egzersizine başlayan veya geri dönen kişiler, vücudun o yağ yakma biçimine alışabilmesi ve zamanla egzersiz yoğunluğunu artırabilmesi için daha düşük yoğunluklu aktivitelerle başlamalıdır. Kardiyo egzersizleri, özellikle mide bölgesinden yağ yakmanın, kalp fonksiyonunu ve dolaşımı iyileştirmenin ve zihinsel sağlığı iyileştirmenin harika bir yoludur, bu nedenle bir kardiyo egzersiz rutinine başlamak ve egzersiz yapmak yalnızca zamanla size fayda sağlamaya devam edecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.