Sağlık Haberleri,Bebek Sağlığı,Anne Sağlığı,Güncel Sağlık Haberleri
https://bit.ly/2Q3jBn5

Göz Torbaları Nasıl Giderilir?

Göz Torbaları Nasıl Giderilir?

Göz Torbaları Nasıl Giderilir?

REKLAM ALANI

Yüzümüzün en önemli yeri olan gözlerimiz bizler için çok önemlidir. Gözlere çok önem veririz çünkü Ahu gözlü olmak deyimi bizim için özellikle kadınlar için çok önemlidir. Gözler ile alakalı binlerce ürünler üretilmektedir. Bunları devamlı ve düzenli kullanmak her zaman önemlidir.

Gözlerimizde en önemli sorun ise göz altı torbalarınızdır. Özellikle kadınların asla hoşuna gitmeyen bir estetiktir. Uykusuz kaldığımızda gözlerimiz şişer ve bu göze hiç hoş görülmez. Bu yüzden yaşlanmamızın da ilk belirtisi olarak görülür. Mor ve siyah görülmesi gözlerimizin yorgunluk, alkolik, uykusuzluk gece hayatı ve depresyona işarettir.

Göz Torbalarının Nedenleri Nelerdir?

 • Demir eksikliği gözaltı torbalarında birebir etkilidir.
 • Yaşlanma en önemli sorunlardan biridir yüz estetiğini kaybeder
 • Yorgunluk ve uykusuzluk birebir morluk ve kararma yapar
 • Sinüs eksikliği de etken olur
 • Gıda ve toz alerjisi de bunun etkenleri olabilir
 • Sigara içmek en temel nedenidir
 • Hormonlardaki dengesizlik
 • Fazlaca kafein tüketmek
 • Gebelikte ortaya çoksa
 • Görme engeli olan kişilerde meydana gelebilir

Gözaltı Torbalarının Çözümleri Nelerdir?

Öncelikle doğru beslenmek çok önemlidir. Doğru beslenmek ise sağlıklı beslenmeden geçer . Beslenme şekline göre düzeltilebilen gözaltı torbaları için ne yazıkki bazen tıbbi destek gerekir. Gün içinde yeterince su içilmesi gerekir . Su içmek yüzdeki canlılığı ve aydınlığı sağlayan en önemli temel etkendir. Çiğ sebzeler hatta meyveler bile gözaltı torbalarına neden olabilir

Yüzümüzdeki toksinleri ve kirleri yeterli miktarda su içersek giderebiliriz .

Demir vitamini almayı ve bol bol Demir vitamini içeren ıspanak , üzüm , brokoli , kuru meyve de bol bol Demir vitamini olduğundan tüketmeye özen gösterelim .

Doktorunuza danışıp direk Demir vitamini de alabilirsiniz.

Tüm gıdaları mümkün olduğunca tüketim ki bu da yüzünüze yansıma yapsın. Su tutucu meyve ve sebzelerden bol miktarda tüketmeye özen gösterin.

Yüzünüze masaj yapın özellikle iki parmağınızla gözaltına ve çevrelerine masaj yaparak orayı daima diri tutun.7 veya 8 saat uyumak gözleriniz için yeterlidir daha fazlası gözlerde şişme yapar. .

Etiketler:

Yorumlar
 1. Sinem dedi ki:

  Göz altı torbaları için güzel çözümler sunulmuş yazınızda, mutlaka deneyeceğim. Belirli bir yaştan sonra böyle sıkıntılar oluyor.