Sağlık Haberleri,Bebek Sağlığı,Anne Sağlığı,Güncel Sağlık Haberleri
https://bit.ly/2Q3jBn5

Hamile Kalmakla İlgili 7 Efsane Bilgi

Hamile Kalmakla İlgili 7 Efsane Bilgi

Hamile Kalmakla İlgili 7 Efsane Bilgi.Gençliğinizden beri bebek konusunda biraz uzmanlık kazandığınızı düşünmek istiyoruz. Ancak dergilerde son zamanlarda yayınlanan bir araştırmaya göre, görünüşe göre çoğu kadının doğurganlıkları hakkında hala bir sürü yanlış kanı var. Lisede yanlış bilgiye sahip olmak utanç verici olsa da, bu efsanelere inanmak artık hamile kalma şansınızı gerçekten bozabilir. Çalışmanın ortaya çıkardığı en yaygın efsanelerden bazılarına göz atın ve her birinin arkasındaki gerçekleri öğrenin.

REKLAM ALANI

Efsane 1: Düzensiz Adet Döneminiz Hamile Kalma Şansınızı Etkilemez

Adet zamanı tahmin edilemezse, hamile kalıp kalmadığınızı öğrenmeniz de tahmin edilemeyecektir. Eğer ki adet döneminizin başlangıç tarihleri aydan aya değişiyorsa yumurtlama döneminizin tarihi de değişecektir. Bu yüzden hamile kalma şansınızın yüksek olduğu günleri belirleyebilmeniz de pek mümkün olmayacaktır.

Efsane 2: Günde Birden Fazla Seks Yapmak Hamile Kalma Şansınızı Arttırır

Kadınların yarısı yanlış bir şekilde bu efsaneye inanıyor. Bu olası gibi görünse de kesinlikle doğru değil. Her döngüde bir yumurta bırakan bir kadının aksine, bir ejakülatta milyonlarca sperm vardır ve işi yapmak için yalnızca bir sperm gerekir. Ayrıca, erkeğiniz her boşaldığında, hacmi ve salınan sperm sayısı azalır. Birden fazla cinsel ilişkiye girmek, o spermin olması gereken yere ulaşma yeteneğini geliştirmez. Elbette bu, sadece eğlenmek için bunu birden çok kez yapmamanız gerektiği anlamına gelmez.

Efsane 3: 20’li yaşlarınızdaki cinsel yolla bulaşan hastalık muhtemelen doğurganlığınızı etkilememiştir

Kadınların dörtte birinden fazlası cinsel yolla bulaşan hastalıkların doğurganlık üzerindeki etkisini bilmiyor. Maalesef klamidya, bel soğukluğu ve pelvik iltihaplı hastalık gibi birçok cinsel yolla bulaşan hastalıkların fallop tüplerinize zarar verebilir. Ve tüpleriniz tıkandığında, sperm ve yumurta buluşma şansı azalır. Karşılaşsalar bile, tüp hasarı ile ektopik gebelik yaşama olasılığınız artar. Bu nedenle cinsel yolla bulaşan hastalıkları mümkün olan en kısa sürede teşhis edip tedavi etmenin çok önemİ vardır. Cinsel yolla bulaşan hastalık probleminiz varsa, herhangi bir hasarı belirlemek ve hamile kalma olasılığınızı artırmak için hamile kalmaya hazır olur olmaz doktorunuza danışın.

Efsane 4: Yaşlanmanın Doğurganlık Üzerinde Çok Büyük Bir Etkisi Yok — Tonlarca Kadının 40’lı Yaşlarında Bebekleri Var!

Şaşırtıcı bir şekilde, kadınların beşte biri yaşlanmanın doğurganlık üzerindeki etkilerinin farkında değil. Pek çok kadın hayatının ilerleyen dönemlerinde hamile kalacak gibi görünse de bu, 30’lu yaşlarınızın ortalarından sonra hamile kalmanın kolay olduğu anlamına gelmez. Genel olarak gebe kalma yeteneğinizde bir değişiklik gördüğünüzde 36-37 yaşları arasında olursunuz.  Bu yaşlardan sonra hamile kalmak daha uzun sürüyor, düşük yapma olasılığınız daha yüksek ve Down sendromu gibi genetik anormallikleri olan bir çocuğa sahip olma olasılığınız daha yüksektir. Elbette bu, her kadının aynı şeyi yaşayacağı anlamına gelmez. Ne kadar çabuk hamile kalacağınız çeşitli faktörlere bağlı olarak değişir (örneğin, sigara içmek). İlerleyen yaş, yumurta miktarı ve kalitesi için zararlıdır, ancak bu kavramın kadın için kişiselleştirilmesi gerekir.

Efsane 5: Bazı Seks Pozisyonları Hamile Kalma Şansınızı Artırır

Hayır, kadınların üçte birinden fazlası belirli pozisyonların diğerlerinden daha iyi çalışabileceğini düşünmesine rağmen, yerçekimi sizi hamile bırakmada bir rol oynamıyor. Bu tamamen yanlış olsa da inanmanın tam olarak zararlı bir efsane değildir. Yani hamile kalma şansınızı olumsuz yönde etkilemeyecektir. Yani, erkeğinize en üstteki kızın başarı oranının çok daha yüksek olduğunu söylemek istiyorsanız, söylemeyeceğiz.

Efsane 6: Hamile Kalmaya Çalışırken Yumurtlama Gerçekleşene Kadar Seks Yapmak İçin Beklemelisiniz

Çalışmaya katılan kadınların yalnızca yüzde 10’u hamile kalabilmek için seksin yumurtlamadan önce olması gerektiğini biliyordu. Evde bir yumurtlama testi kullanıyorsanız, bu size yumurtlamadan hemen önce hormonların yükseldiğini söyleyecektir, bu da yumurtlamanın 24-48 saat uzakta olabileceği anlamına gelir. Bu, hemen seks yapmaya başlamanız gerektiği anlamına gelir çünkü sperm vücudunuzda yaşayabilir ve seks yaptıktan üç ila beş gün sonra bir yumurtayı dölleyebilir. Yumurtlama başlayana kadar beklerseniz, aslında şansınızı azaltmış olursunuz.

Efsane 7: Kadın Doğum Doktorunuz Doğurganlık İle İlgili Herhangi Bir Sorunuz Varsa Bilmenizi Sağlayacaktır

Kadınların sadece yüzde 50’si üreme sağlıklarını doktorlarıyla tartıştıklarını bildirdi. Bu çok büyük orandır çünkü jinekolog ziyaretinize gittiğinizde, doktorunuz genellikle sadece o gün neler olup bittiğine odaklanır. Muhtemelen hamile kalma şansınıza hangi faktörlerin yardımcı olabileceği veya engelleyebileceği hakkında sizinle konuşmayacaklardır.

hamile nasıl kalınır,hamile kalmanın 7 yolu,hamilelik haberleri

Etiketler:

Yorumlar
  1. Seda dedi ki:

    Bazı doğru bildiğime inandığım yanlışlar varmış onu öğrendim. Hamile kalabilmek için çiftler de aynı şekilde doğru olduğuna inandığı yanlış bilgilere sahipler. Eğer uzun zamandır çocuğunuz olmuyorsa bunu doktora gidip çözüme kavuşturabilirsiniz. Hamile kalabilmek için bildiğiniz doğrular aslında yanlışlar olabiliyor. Umarım çocuk sahibi olmak isteyen herkes sağsalim bir çocuğa sahip olurlar.