Sağlık Haberleri,Bebek Sağlığı,Anne Sağlığı,Güncel Sağlık Haberleri
https://bit.ly/2Q3jBn5

Hamileyken Seks Yapmak Zararlı Mıdır?

Hamileyken Seks Yapmak Zararlı Mıdır?

Hamile olan kadınları en çok ilgilendiren konulardan biri, hamileyken seks yapmanın bebeğe zararı olup olmayacağıdır. Son zamanda bu tür sorular çok fazla artmaya başlamıştır. Her ne kadar ilişki sırasında baba adaylarını etkileyen bir durum söz konusu olmazken, anne adayları açısından tam olarak yoktu diyemeyiz. Kadın hastalıkları ve Doğum uzmanı olan doktorlar, bu konuyla ilgili olarak önemli açıklamalara yer vermişlerdir. Cinsellik ile ilgili olarak çekinilen ve merak edilen konuya açıklık getirilmeye çalışılmaktadır.

REKLAM ALANI

Hamileyken Seks Yapılması

Çiftler için son derece önemli diyebileceğimiz konulardan biri gebeyken seks yapılmasıdır. Hatta pek çok çift bebeğe zarar gelebilir korkusu ile seks yapmaktan uzaklaşıyor. Hamilelik döneminde ise kadınlar ve erkekler birbirinden uzaklaşmaya başlayabiliyor. Kadının orgazm olması, vajina ve rahim kaslarının kasılması sonucu gerçekleşmektedir. Haliyle bu durumda bebeği olumsuz duruma sürükleyecek bir şeyle karşılaşmayı engeller. Bebeğe hiçbir şekilde zararı olmadığından dolayı beraber eşinizle ilişkiye de girebilirsiniz. Fakat her ne kadar bebeğe zarar verecek bir durum söz konusu olmasa da yine de dikkatli olunması gerekecektir. Bunları sıralamamız gerekirse;

  • Düşük tehlikesinin oluşması
  • Gebelik esnasında görülebilecek kanama durumu
  • Erken doğum tehlikesi ile karşı karşıya kalınması
  • Çoğul gebelik durumların yaşanması
  • Rahim ağzı yetmezliği gibi sorunların oluşması

Hamileyken Seks Yapılırsa Ne Olur?

Her ne kadar sorun teşkil edecek bir durum oluşmasa da, kimi zaman istenmeyen bazı önemli durumlar gün yüzüne çıkabiliyor. Onlardan biri olarak ise hamileyken seks yapılması. Hamile olduğunuz zaman seks yapamazsınız diye bir kural yoktur. Fakat her şeye çok fazla dikkat etmeniz gerekir Özellikle dikkat edilmesi gereken önemli hususlardan biri de ani hareketler kesinlikle yapmanız gerektiğidir. Eğer ki tüm bunlara dikkat ederseniz o zaman gebelik ile ilgili bir sorun yaşanmaz.

Cinsel ilişki sırasında ise erkeğin, hamile olan kadının üzerinde kesinlikle olmaması gerekir. Daha çok tavsiye edebileceğimiz seks pozisyonu ise kadının domalması olabilir. Yahu yatakta yana dönmüş bir pozisyon alan kadını erkek penisini sokarak orgazm edebilir. Böylelikle hamileyken seks yapmanın bir zararı olmaz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.