Sağlık Haberleri,Bebek Sağlığı,Anne Sağlığı,Güncel Sağlık Haberleri
https://bit.ly/2Q3jBn5

Hardal Yağı Saç Bakımında Nasıl Kullanılır

Hardal yağı pek çok şekilde kullanılabilir. Saçınıza, cildinize ve vücudunuza rahatlıkla uygulayabileceğiniz doğal bir yağdır. Peki hardal yağı saçta nasıl kullanılır, gelin beraber bakalım…

Hardal Yağı Saç Bakımında Nasıl Kullanılır

Hardal Yağı Saçta Nasıl Kullanılır? 

REKLAM ALANI

1. Hardal yağını saç için masaj yağı olarak kullanın. Hardal yağı, iyi bir omega-3 ve protein kaynağıdır. Bu bileşenlerin her ikisi de saç uzamasını teşvik eden iyi uyarıcılardır.

2. Parlak saçlara sahip olmak için sıcak yağ tedavisi olarak hardal yağını kullanılabilirsiniz. Parlak saçlar için uzun saçlara sahip olmak yeterli olmuyor, saçınızın sağlıklı olması şart.

Hardal yağını saç diplerinizden saçınızın ucuna kadar sürün ve ardından bir duş bonesi takın. Yaklaşık 3 saat bekletin ve ardından şampuanla yıkayın.

Hardal Yağının 15 İlginç Faydası

Hardal Yağının 15 İlginç Faydası!

3. Hardal yağı antibakteriyel, mantar önleyici ve iltihap önleyici bir yağ olduğu için kepeksiz ve kaşıntısız saçlar elde etmek için güvenli bir seçimdir. Tek yapmanız gereken hardal yağı ve hindistancevizi yağını karıştırıp saçınıza sürmek ve yaklaşık 1- 2 saat bekletmek. Daha sonra saç tipinize uygun şampuanla saçınızı yıkayın.

Hardal Yağı Saç Bakımında Nasıl Kullanılır

4. Saç dökülmesini önlemek veya azaltmak için hardal yağı, hindistancevizi yağı ve zeytinyağını eşit oranlarda kullanabilirsiniz. 2 saat bekletin ve sonrasında şampuanla yıkayın. Bunu haftada iki kez yapabilirsiniz.

5. Hiç istemediğiniz o beyaz saçların çok erken çıkmasını önlemek için, saçınıza hardal yağı uygulayabilirsiniz. 30 dakika bekletin ve daha sonra mutlaka saçınızı yıkayın, gece boyunca bekletmeyin.

Ev yapımı hardal nasıl yapılır? | Mucize LezzetlerMucize Lezzetler’de bugün evde nasıl hardal yapabileceğimizi araştırdık ! (Sponsorlu İçerik)

daha fazla video için

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.