Sağlık Haberleri,Bebek Sağlığı,Anne Sağlığı,Güncel Sağlık Haberleri
https://bit.ly/2Q3jBn5

Havacılık Haberleri

07.03.2021
378
Havacılık Haberleri

Teknolojinin gelişmesi ile havacılık ve uzay sektörü büyük ölçüde önem kazanmıştır. Havacılık sektörü gidilecek yerlere, kilometrelerce uzaklara mesafe tanımaksızın saatler içerisinde varabilme imkanı sağlar.

REKLAM ALANI

Ayrıca teknolojinin gelişmesi ve bilim insanlarının yaşanacak yer arayışı uzaya ilgiyi de artırmıştır. Havacılık sektörünün yaygınlaşması ve büyümesi, insanların havacılık haberleri ne yoğun ilgi göstermesine sebep olmuştur.

Ülkemizde ve dünyada birçok yerde aynı anda yüzlerce uçak havalanmakta ve inmektedir. Birçok kez kazasız ve sorunsuz iniş yapsalar da bazen aksilikler ve ihmaller sonucu uçak kazaları meydana gelmektedir. Uçak kazaları yaşanabilecek en kötü felaketlerden biridir. Kazalarda mal kayıplarının yanı sıra can kayıpları da kaçınılmazdır.

Uçak kazalarında en büyük sebep, uçaktaki cihazların arızaları ve hava koşullarıdır. Uçak kazalarında kazanın nasıl olduğunu öğrenmek için konuşma kayıtları, uçak uçuş verileri ve hava parametreleri gibi bilgilere gerek duyulur. Bu bilgilere yetkililer kazanın ardından, uçak enkazında bulunan kara kutudan ulaşır.

Uçaklar çok pahalı araçlar olduğundan kazalarında da ciddi mal kayıpları meydana gelmektedir. Ortalama bir yolcu uçağının maliyeti 300 milyon dolar civarıdır. Eğer bu kazalar pilot hataları ve şirketten kaynaklı hatalar ise şirketleri ciddi derecede maddi zarara sokar, ayrıca kazalarda oluşacak can kayıplarının tazminatları da firmaları iflasın eşiğine getirebilir. Ayrıca geçtiğimiz sene küresel covid-19 virüsü sebebi ile yeterince yolcu taşıyamayan ve maddi sıkıntılara girip iflas eden onlarca havayolu firması vardır.

Uçak kazaları korkulması gereken bir felakettir ancak yılda yüzlerce hatta binlerce uçuştan sadece 3 veya 4 tanesi ciddi kaza ile sonuçlanır, ve bu kazalar genellikle ihmaller sonucu meydana gelir. Uçak kazalarında bir insanın ölme olasılığı 52.6 milyonda 1 iken, otomobil kazalarında ölme olasılığı 7.6 milyonda 1’dir.

Tüm bu bilgilere ve haberlere, videolara, görsellere ve ülkemizden ve dünyadan havacılık haberlerine sitemizden ulaşabilirsiniz. ”Ucuz bilet nasıl alınır” dan, ‘’evcil hayvanım ile nasıl uçuş yaparım” sorularına cevabı sitemizden bulabilirsiniz. Herkesi meraklandıran ve hayretler içerisinde bırakan uçak kazaları videolarına sitemizdeki içeriklerimizden ulaşabilirsiniz.

Ülkemizden ve dünyadan en güncel havacılık ve uzay haberlerine ucakkazalari.com‘dan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar
  1. Osman dedi ki:

    Yıllar önce insanlar şu an uçakla 2 saate gittiğimiz yerlere yürüyerek veya binek bir hayvanla günlerce süren yolculuğun ardından varıyordu. Teknolojinin gelişip hayatımızda yer edinmesiyle birlikte çoğu şeye daha kolay ulaşır olduk. Uçağa binme korkusu olan insanlarında göz önünde bulundurması gereken şey ise normal bir karayolu esnasında kaza yapma ihtimali uçakla kaza yapma ihtimalinden çok daha fazla. O yüzden uçak yolculukları günümüzde halihazırda bulunan seyahat yollarından en güvenilir olanı.