Sağlık Haberleri,Bebek Sağlığı,Anne Sağlığı,Güncel Sağlık Haberleri
https://bit.ly/2Q3jBn5

İslam’da Evlilikte Cinsellik Pozisyonları

İslam’da Evlilikte Cinsellik Pozisyonları

Evlilikte Cinsellik Şekilleri

REKLAM ALANI

İslam’da her şey belli kurallara bağlanmış ve hiç bir şey kuralsız şekilde bırakılmamıştır. Evlilik de, bu kurallı konulardan birisidir. Evlilikteki kuralları da, her şeyin ölçüsünü koyan Allah belirlemiştir. Evliliklerin nasıl, kimler ile, ne şekilde yapılacağı ile ilgili konular Kur’an’da açıkça ortaya konmuştur. Mümin kadın ve erkeklerin birbirleri ile evlenmeleri gerektiğinden bahseden ayetler bulunmaktadır. Burada iman edenler ile evlenilmesi gerektiği anlatılmaktadır. Gerek bekar gerek dul kadınlar ile evlenilmesine de dikkat edilmelidir. Önemli olan evleneceğimiz kişinin müğmin olmasıdır. Ne kadar güzel ya da zengin olurlarsa olsunlar müşrik, münafık, kafir ve mürted hiçbir kadınla ya da erkekle evlenilmez. İslam’da evlilik dini nikah ile olmaktadır ve nikahı imam kıyar. Nikah Müslümanlar arasında olmalı, şahitler bulunmalı ve aralarında evlilik konusunda anlaşılmış olmalıdır.

İslam’da cinsel ilişkide beş duyudan da faydalanılmalıdır. Cinsel ilişki öncesinde birbirine bakmak ve hisleri bildirmek önemlidir. Vakit gece ise, ortam fazla ışıklı olmamalı ya da ışık kapatılmalıdır. Kadında ya da erkekte ister giyinik ister çıplak olsun, birbirini rahatsız edecek görüntüler olmamalıdır. İki tarafın da birbiri için özenmesi gereklidir. Sevgi dolu sözler edilmesi iki tarafı da cinsel ilişkiye hazırlayacaktır. İslam’da bir diğer önemli olan konu ise temizliktir. Bedenin temiz ve kirlerden arınmış olması gerekir. Cinsel ilişkiden önce koltuk altı ve kasık bölgeleri tıraş edilmeli ve güzelce temizlenmelidir.

Cinsel ilişkide ön sevişme denen kısım en çok etkili olan zamandır. İlişkiye hazırlanma için büyük etki yapan dokunma ve okşama hareketleri olmaktadır. Bunun için iki tarafın da çıplak olması gerekmektedir. Üst vücutta iç çamaşırından başka kıyafet bırakmamak hatta yatak içinde kıyafetleri çıkarmak, cinsel ilişkiden alınacak zevkin artmasını sağlar. Dokunma ve okşama görevi, kadından çok erkeğe düşmektedir. Kadınlarda omuz ve dizlerden mahrem yerlere kadar birçok bölge okşama ve dokunmalara hassastır.

İslam’da Evlilikte Cinsellik Pozisyonları

Evlilik hayatı boyunca cinsel ilişkilerin, şekil olarak değişmeyen bir vaziyette devam etmesi bir süre sonra bıkkınlığa sebep olabilmektedir. Bu nedenle zaman zaman farklı şekil ve poziyonların kullanımına ihtiyaç duyulmaktadır. Zamanla değişen gereklere ve ihtiyaçlara göre, kadına zahmet vermeden daha uygun ve farklı poziyonlar seçmek, sırt üstü, yan üstü ve diz üstü gibi değişik tercihler eşlerin tercihine göre değişebilmektedir. Genel olarak pozisyon seçimleri kadının altta ve erkeğin olduğunu pozisyonlardan oluşmaktadır. Çeşitli farklı durumlarında uygulanması mümkündür. Örnek olarak ilk pozisyonda kadın sırt üstü yatar, erkek ise kadında yüzü dönük olacak şekilde üstünde bulunur. İslamda en uygun olarak değerlendirilen cinsel ilişki pozisyonu budur. Diğer bir pozisyonda ise kadın üsttedir ve serbetçe hareket ederek cinsel ilişki sırasında kontrolü eline alabilir.

 Orgazma ve boşalmaya yakın olunduğu zamanlarda pozisyon değiştirilmesi iyi olmaktadır.  Boşalma sırasında kadının üstte olması her iki kişiye de sıkıntı vermektedir. Boşalma sırasında kadının altta erkeğin üste olup, boşalmadan sonra bir müddet o halde kalmaları rahatlatıcı olmaktadır. Fakat bütün ağırlık kadının üzerine verilirsee, rahat olması gereken hassas bir zamanda kadına sıkıntı verilmiş olmaktadır. Bunun için erkeğin giz ve dirsekler ile yataktan destek alıp yükünü hafifletmesi gerekmektedir. Cinsel ilişkide oral seks ve anal seks haramdır. Bu yüzden islamda bunların yapılması caiz olmamaktadır. Oral seks erkeklik uzvunu kadının ağzına alması dini açıdan caiz  değildir. Oral seks sağlık açısından da tehlikelidir. AIDS hastalığının bu yolla da bulaştığı tespit edilmiştir. Erkerğin kadının organını öpmesi, yalaması da aynı derecede çirkin ve caiz olmayan bir harekettir.

Evlilikte Cinsellik Şekilleri

Evlilikteki cinsellik sayesinde toplum sağlıklı bir gelişim süreci gösterir. Evlilik cinselliği ile zührevi hastalıklar minimum düzeyde görülmekte ve yeni neslin soy ağacı belli olmaktadır. Evlilikte cinsel hayat her ne kadar iki kişilik gözükse de aslında kişinin kendi haz dünyasına ulaşmak amaçlı yaşanmaktadır. O yüzden cinsel ilişki yaşanacağı zaman sevgi ile gelen dokunmalar alınacak zevki arttıracaktır. Evlilikte cinsellik şekillerine örnek olarak, ilk günkü heyecanı korumaya çalışmak, çocuklardan uzak kaçamaklar yapmak, tahrik edici sözler, kıyafet ve ambiyansta farklılıklar yapılması ya da farklı yer ve zamanlarda cinsel ilişki yaşamak heyecanı taze tutacaktır.

Cinsellik Ne Demek ?

Cinsellik, cinsel tatmin ve iki insanın bir uyum içerisinde beraberliklerini gösteren, sosyal kurallar, değer yargıları ve tabular ile belirlenmiş  biyolojik, psikolojik ve sosyal yönleri olan özel bir hayat tarzı olarak açıklanabilmektedir. Bir diğer anlatım ile cinsellik, yopum psikosomatik bir etkileşim içinde yaşanan ve paylaşılan, iki insanı bir araya gelmeye güdüleyen bir iç güdüdür. Cinsellik insanlar için oldukça önemli olmasına rağmen açık bir şekilde konuşulmadıkça, insanlar arasında kapalı bir konu olarak kalmıştır. Bu nedenle çoğu insan için cinsellik konuşulmaması gereken konuların başında gelmekte ve toplum içinde tabu olarak kalmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar
  1. Harun dedi ki:

    İslamda evli çiftler arasında cinsel birliktelikler zevk almaktan ziyade çocuk yapmak için olur. İslamda cinsellik için katı kurallar bulunmakta ve bunlar uygulanmak zorundadır. Örnek olarak islamda çiftler sevişirken anal seks dediğimiz birlikteliği yaşayamaz. Bu kesinlikle yasaktır. Ayrıca eşi adet olduğu zamanda cinsel birliktelik yaşamak da yasaktır. Son olarak kesinlikle imam nikahlı evli olmayan kişiler cinsel birliktelik yaşayamaz.