Sağlık Haberleri,Bebek Sağlığı,Anne Sağlığı,Güncel Sağlık Haberleri
https://bit.ly/2Q3jBn5

Kadın Psikolojisi Nedir

Kadın Psikolojisi Nedir

Kadınlar genellikle erkeklere göre daha güçsüz ve zayıf canlılardır fiziksel olarak. Biyolojik olarak da hayatta kalmasını sağlayacak ve doğru partneri bulmasına yardımcı olacak devreler geliştirmiştir.

REKLAM ALANI

Kadın doğası erkeğe göre farklılık gösterir. Hassastır ve daha duyarlıdır

Kadınlar erkeklere göre daha çabuk yaşlanırlar, erkeklerde ise durum tam tersi yaşı ilerledikçe daha olgunlaşır ve değeri artar. Kadınlar için ne yazık ki bu durum tamtersidir. Ama onlarında en çekici yaş aralığı 18-24 yaş arasıdır malum 30’undan sonra biyolojik saati duvar gibi suratına çarpar çünkü kadınlar belli bir zaman periyodunda üreyebilirler bu yüzden erkekler genelde evlenecekleri eşlerini daha genç seçmelerinin nedeni budur. Kendisinden 10-20 yaş küçük kadınlarla evlenmelerinin nedeni budur. Kadınların vücudunda erkeklerinkinden daha fazla sinir hücresi bulunur. Kadınların vucütları daha duyarlıdır. Kadınlar orgazm olurken erkeklerden 10 kat daha fazla zevk almasının nedeni budur.

Ayrıca kadınlar erkeklere göre daha çabuk kilo alırlar bununda nedeni östorojentabiki ama bu durum erkeklerde tam tersi erkekler testosteronu arttıkça vucütları hiç spor yapmasa bile kas yapar kendiliğinden vucüdu kaslanır ve kemikleri kuvvetlenir.

Kadınlar karar vermekte de çok zorlanırlar erkek gibi düşünmezler onların aklı hep sonraya çalışır sonra pişman olurmuyum acaba acaba diye karmaşık düşünürler ve daha detaylı düşünürler bizim gibi anlık kararlar veremezler çünkü öyle bir yetenekleri yok.

Etiketler:

Yorumlar
  1. Salih Y dedi ki:

    Öncelikle, kadınların çok hassas ve narin bir yapıda olduklarını unutmamak gerekiyor. Kadınlara yaklaşım da bu çok önemli biz erkekler gibi sağlam bir yapıya sahip olmayabiliyorlar.