Sağlık Haberleri,Bebek Sağlığı,Anne Sağlığı,Güncel Sağlık Haberleri
https://bit.ly/2Q3jBn5

Kadın Psikolojisi Part 2

02.01.2021
494
Kadın Psikolojisi Part 2

Evrimsel psikolojiye baktığımızda da kadın sürekli sürünün liderini ve en iyi avcılık yapanı yani hayatta kalma olasılığı yüksek olan erkeklerle çiftleştiler diğer güçsüz ve beceriksiz olanlar neslini devam ettiremeden yok olup gitti. Kadınların eş (partner) seçerken acımasız olmasınız nedeni budur.

REKLAM ALANI

Kadınlar, herzaman genellikle kendisinden daha yüksek statülü kendisinden daha uzun ve üstün erkekleri çekici buldular yada en azından kendileriyle eşit bu sayıda azınlıkta.

Günümüzde boşanmaların artmasının nedenlerinden biride biyolojik çeşitliliğin daha ulaşılabilir olmasıdır. Eskiden insanlar bukadar kolay birbirlerine ulaşamazlardı yada en azından ozaman için öyleydi ama şimdi herkes birbirine sosyal medya aracılığıyla çok kolaylıkla ulaşabiliyor buda insanın yenilik arayışını tetikliyor. Hala hergün dışarda görüyorum evli yada nişanlı olmasına rağmen hala arayışta olan ve etrafa yeşil ışık yakan kadınları bunlar tesadüf değildir bu kadının biyolojisinde olan bir şey zira hepsi öyledir diyemem ama çoğu ilişkilerindeki açığı başka bir ilişkiyle kapatmaya çalışıyor olabilirler. Kadınların hepsi sadakatsizdir demiyorum ama gördüklerim ve gözlemlerim doğrultusunda insanın beyninin yenilik arayışından dolayı bu böyledir hatta bir ara bir mekanda oturan yanında gayet yakışıklı 2 tane erkek olmasına rağmen kızın gözünün benim üzerimde olmasının nedeni budur beyni yeni bir maskülen erkek görünce çiftleşme dürtüsüyle doğru partner arayışına geçiyor.

Devamı 3. sayfada

Etiketler:

Yorumlar
  1. Ayla dedi ki:

    Part 1 i de okumuştum bilgiler gerçekten güzel ve doyurucu, ama ben inanıyorum ki daha kadınların psikolojisini çözebilecek ne doktor var ne formül 🙂