Sağlık Haberleri,Bebek Sağlığı,Anne Sağlığı,Güncel Sağlık Haberleri
https://bit.ly/2Q3jBn5

Kahve Peelingi Nasıl Yapılır?

Kahve Peelingi Nasıl Yapılır?

Vücudun canlı kalmasını sağlayan kahve peelingi nasıl yapılır sorusu hemen her kadın tarafından merak edilen konular arasında yer almaktadır. Kahve peelingi ile birlikte vücut ölü derilerden arındırılırken cilt kendini yenileyebilmektedir. Kısa ve kolay işlemlerden sonra vücudunuzda değişimleri hemen hissedeceksiniz. Hem kolay hem de ucuz olması nedeniyle kahve peelingi hemen her kadın tarafından yapılmakta ve arkadaşlarına tavsiye edilmektedir.

REKLAM ALANI

Sağlıklı olmasının yanında vücudun parlak görünmesini ve kendini yenilemesini sağlayan peeling özellikle yaz ayları öncesinde tercih edilmektedir. Selülitgiderici yöntemler arasında en çok tercih edilen kahve peelingi ile kısa sürede portakal görünümünden, pürüzsüz bir görünüme geçebilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler oldukça basit.

Malzemeleri Nelerdir?

Kahve peelingi malzemeleri büyük kısmı hemen her evde rahatlıkla bulunabilecek malzemelerden oluşmaktadır. Bu özelliği nedeniyle evde yapılması hem kolay hem de ucuz olmaktadır. Bunun yanında farklı kimyasal maddelerin olmaması yan etkilerinin de olmamasına neden olmaktadır. Mucizevi etki gösteren bu bakım yönteminin malzemeleri ise şunlardır.

 • 1 su bardağı öğütülmüş kahve
 • 1 su bardağı organik şeker ya da kaya tuzu
 • Yarım su bardağı eritilmiş Hindistancevizi yağı
 • İsteğe bağlı lavanta yağı

Kahve Peelingi Faydaları

Kahve Peelingi faydaları ise oldukça fazladır. Sağlıklı olmasının yanında cildi canlandırıcı ve uyandırıcı etkiye sahip bir bakım ürünüdür. Kahvenin içerisinde bulunan özler, selülit görünümüne etki etmektedir. Bunun yanında ölü derilerin ciltten uzaklaştırılmasına da yardımcıdır.

 • Gençleşmeye yardımcı olur.
 • Masaj etkisi nedeniyle vücuttan toksinleri atmayı sağlar.
 • Selülitlerin giderilmesine yardımcı olur.
 • Onarıcı bakım sağlar.
 • Vücudun daha parlak görünmesini sağlar.

Tüm bunların yanında evde yapılan kahve peelingi dışarıda satılan bakım ürünlerine göre kimyasal içermediği için hem ucuz olmakta hem de daha az yan etkiye sebep olmaktadır. Özellikle bacaklara kahve peelingi için evde yapılan ürün oldukça yararlı olmaktadır. Hem gereksiz tüketimin önüne geçilmekte hem de daha ucuza bakım yapılabilmekte.

Kahve Peelingi Nasıl Yapılır?

Kahve peelingi yapılışı da malzemeleri kadar kolay olmaktadır. Öncelikle Hindistan cevizi yağının eriyip ılıklaştırılması gerekmektedir. Erimiş ancak sıcak olmayacak kıvamda olması gerekmektedir. Bunun için oda sıcaklığı yeterli bir sıcaklıktır.

Daha sonra tüm malzemeleri uygun bir kapta karıştırın. Karıştırma işlemi bittikten sonra kapağı iyi kapana bir kaba ya da cam saklama kavanozuna koyun. Ancak dikkat edilmesi gereken bazı durumlar bulunmaktadır. Eğer paket kahve kullanılacak ise maske en fazla bir hafta buzdolabında tutulmalıdır.

Bu konuda yapılabilecek en iyi yöntem ise kahve hariç diğer tüm malzemeleri karıştırın ve buzdolabında saklayın. Uygulayacağınız zaman kahve ilave ederek uygulamaya geçebilirsiniz.

Kahve Peelingi Nasıl Uygulanır?

Canlandırıcı vücut peelingi uygulaması için önceden sıcak bir duş alınması gerekmektedir. Daha sonra yumuşak bir fırça yardımı ile peeling ile vücudu ovabilirsiniz. İşlem yaklaşık 20 dakika sürmelidir. Sonrasında durulanması ve nemlendirici sürülmesi etkilerin ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

Etiketler:

Yorumlar
 1. İlknur dedi ki:

  Bu işlemi yapmak için herhangi bir alışveriş yapmanıza gerek yok. Evde tükettiğiniz kahveniz varsa eğer içtikten sonra kalan telve ile kendinize bu işlemi uygulayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta yukarıda da yazdığı gibi işlemi duş aldıktan sonra yapmaktır. Daha sonra cildinize kahve peelingini yapabilirsiniz. Bu işlemleri uygulandıktan 1 saat sonra cildinizi temizleyip isteğe bağlı olarak nemlendirici kullanabilirsiniz.