Sağlık Haberleri,Bebek Sağlığı,Anne Sağlığı,Güncel Sağlık Haberleri
https://bit.ly/2Q3jBn5

Muz Ve Muzun Faydaları

Muz Ve Muzun Faydaları

Genellikle Akdeniz ikilimi gibi sıcak ve tropik iklimlerde yetişen muz meyvesi dünyanın en çok sevilen ve tüketilen meyveleri arasındadır. Ülkemizde de olukça fazla yetişen ve bir o kadar da sevilen muzun besleyiciliği ve faydaları saymakla bitmez.

REKLAM ALANI

Muz meyvesi oldukça besleyici ve doyurucudur, mide rahatsızlığı çeken ve sindirimde güçlük yaşayan kişilerce rahatlıkla tüketilir. Mide ekişimesi ya da yanması yapmaz. Sarı, uzun ve hafif kavisli yapısının altında ince bir kabuktan sonra etli kısmı başlar ve çekirdeği bulunmaz.

Çekirdeği bulunmadığından çocuklar tarafından da güvenle tüketilebilir. Günlük olarak tüketilen muz büyük miktarda tokluk hissiyatı sağlar bir muzu bir öğün niyetine tüketebilirsiniz. Sağladığı tokluk hissiyatından ötürü sürekli kullanımda kil verdirir. Yüksek potasyum barındırdığından sağlıklı ve güçlü kemiklerin gelişimine yardımcı olur. Çocuklar ve yaşlılar tarafından sıklıkla tüketilmelidir.

Bir araştırmaya göre şeker hastalarının glikoz toleransını azaltarak iyileşmelerine yardımcı olduğu gözlemlenmiştir. Uyku sorunları ve Böbrek sorunları yaşayanlara da oldukça faydalı bir yiyecektir. Kas ve ekmem ağrılarına karşı krem ve doğrudan yiyelerek tüketilebilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.