Sağlık Haberleri,Bebek Sağlığı,Anne Sağlığı,Güncel Sağlık Haberleri
https://bit.ly/2Q3jBn5

Parfümün Vucuda Zararları

Parfümün Vucuda Zararları

Parfüm denince akla gelen büyüleyici, ferah, etkileyici ve birbirinden farklı güzel kokular. Kokular bizi birbirinden farklı havaya sokar. Kişiliğinizi ortaya çıkarmaya yardımcı olur. Kişiden kişiye değişiklik gösterir bazısı eğlenceli, çılgın bir havaya sokarken kimisi de seksi, büyüleyici bir havaya sokar.Binlerce farklı kokuda parfüm var. Ama o muhteşem kokan kokular cildinize zarar verebilir.Her parfüm her cilde uygun değildir. Cildinize uygun parfüm tercih etmeniz daha sağlıklı olacaktır. Cilt çok hassas bir yapıya sahiptir. Cildinizi iyi tanımanız ve her güzel kokan parfümü cildinizde denemeyin. Özelliklerine bakarak kendi cildinize uygun parfümü seçmeniz daha doğru olacaktır. Özellikle son günlerde artan merdiven altı yapımlar sonucunda kalitesiz maddeler kullanılarak üretilen parfümlerin deriye zarar verdiği gözle görülür bir şekilde ortadır. Bu nedenlerden dolayı güvendiğiniz yerlerden parfüm almanız daha uygun olacaktır. Her parfüm

REKLAM ALANI

PARFÜMÜN ZARARLARI NELERDİR

Parfümler hoş kokulu sıvı yapıda çeşitli maddeler birleştirerek yapılan sıvılardır.  Güzel olduğu kadar parfümlerin deriye zararları da vardır. Cildinizin her yerine parfüm sıkılmaz. Cildinizin güneş görmeyen yerlerine sıkmanız daha sağlıklıdır. Güneşin değdiği yerlerde parfümün olması alerjiye yol açar kaşıntı ve kızarıklık çok görünen bir durumdur. Bunun için parfümü kulak arkası, bilek altı ve giysilerinizin üzerine sıkmanız daha uygundur. Parfümün deriye verdiği zararlarından birisi deride alerjik bir durum oluşturmasıdır. Deriyi tahriş ederek kaşıntı, kızarıklık ve deride dökülme gibi alerjik durumlar ortaya çıkabilir. Parfümler çok sayıda  kanserojen madde oluştuğu için sağlığınıza zararı vardır. Kesin olarak doğrudan bir bağlantı yoktur. Ama prostat ve meme kanserine yol açabildiği savunuluyor. Astım hastaları parfümlerin astım rahatsızlığını kötüleştirdiğini ve sağlıklarını kötü yolda etkilediğini savunurlar. Astım hastalığı olan kişiler konulara oldukça duyarlıdır. Bu yüzden astım hastaları parfümlerden uzak dururlar.  Parfümün en zararlı nedenlerinden birisi de Migren ataklarını tetiklediğidir. Kokular migreni oldukça etkiler ve baş ağrısının artmasına neden olur. Bu yüzden migren hastası kişilerin yanında parfüm sıkmamaya tercih ediniz.

Parfümün en büyük zararlarından birisi de hava kirliliğine neden olmasıdır. Parfümün içerisindeki bileşenler hava kirliliğine neden olur. Ne kadar hoş kokulu ve etkileyici olsalar da havamızı kirletmede etkileri büyüktür.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.