Sağlık Haberleri,Bebek Sağlığı,Anne Sağlığı,Güncel Sağlık Haberleri
https://bit.ly/2Q3jBn5

Aktif Ve Pasif Gelir Nedir?

18.03.2021
695
Aktif Ve Pasif Gelir Nedir?

Herkesin hayalini kurduğu ve uyurken para kazanmaya olanak sağlayan pasif gelir nedir? Pasif gelir, oldukça az emek sarf ederek günün her saniyesi içerisinde gelir elde etmeye olanak sağlayan bir kazanç türüdür. Pasif gelir başlangıç süreci içerisinde emek gerektiren bir şey olsa da uzun vadeli olarak düşünüldüğü zaman belirli bir süreç sonrasında emek gerektirmeyen bir kazanç yöntemi olarak bilinmektedir. Pasif gelirin en büyük avantajı ise gezerken, uyurken veya gün içerisinde başka bir faaliyet ile meşgul olunduğu zaman kişiye kazanç sağlamasıdır.

REKLAM ALANI

Aktif Gelir Nedir?

Peki, herkesin elde etmekte olduğu ve pasif gelire kıyasla çok daha zahmetli bir yöntem olan aktif gelir nedir? Aktif gelir, çalışarak ve anlık olarak emek sarf edilerek elde edilen gelir yöntemidir. Aktif gelir sahibi olan bireyler sadece çalıştığı zaman kazanç elde edebilir. Bir diğer tanımlama yöntemi ile emek sarf edildiği sürece kazanç mümkündür.

metin içeren bir resim

Açıklama otomatik olarak oluşturuldu

Aktif gelir, sarf edilen emek ile doğru orantılıdır ve harcanan zaman ile doğru orantılı olarak artmaktadır. Maaş ile çalışan her birey aktif gelir sahibidir ve bu çalışma süreci devam ettiği sürece aktif gelir elde edilmektedir. Uyurken, gezerken veya iş haricinde başka bir faaliyet gösterirken aktif gelir elde etmek mümkün değildir. Aktif gelir, herkes tarafından elde edildiği için birçok kişiye çekici gelmemektedir.

Pasif Gelir ve Aktif Gelir Farkları Nelerdir?

Pasif gelir, girişim ve ilk başta sıkı çalışma ile elde edilirken aktif gelir ise anlık olarak elde edilmektedir. Pasif gelir uzun vadeli olarak getiri sağlarken aktif gelir ise bireyin çalışma sürecine bağlı olarak değişim göstermektedir. Ayrıca, aktif gelirin devamlılığını sağlamak için sürekli olarak çalışmak gerekirken pasif gelirin devamlılığı için sadece bir süreç içerisinde çalışmak yeterlidir. Bir diğer yandan aktif gelir elde etmek için çok zaman gereklidir fakat pasif gelir hayatınızın herhangi bir süreci içerisinde devamlılık göstermektedir. Her iki yöntem arasındaki en önemli fark ise pasif gelir elde etmek için özel yetenek ve düşünce yapısı gerekliyken aktif gelir hayatımızın bir standardı haline geldiği için özel bir yetenek gerekmemektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.