Sağlık Haberleri,Bebek Sağlığı,Anne Sağlığı,Güncel Sağlık Haberleri
https://bit.ly/2Q3jBn5

Regl Döneminde Seks Yapılması Doğru Mu? Yapılır Mı?

Regl Döneminde Seks Yapılması Doğru Mu? Yapılır Mı?

Regl Döneminde Seks Yapılması Doğru Mu? Yapılır Mı?

REKLAM ALANI

Regl döneminde seks yapılır mı, ilişkiye girmek isteyenlerin araştırdığı konulardan biridir. Hayatının her anında sorunsuz bir beraberlik içerisinde olmak istenebiliyor. Zevk duygularının bastırılması çok mümkün olmayabiliyor. Bu nedendir ki adet döneminde de ilişki yapılıp yapılmayacağı bilinmesi gerekir. Çünkü cinsellik ile ilgili olarak istenmeyen olası sorunlar yaşanmamalıdır. En ufak yapılacak hatalar, bazı hastalıkların yaratılmasına neden olur.

Regl döneminizde partneriniz ile seks yapmak isteyebilirsiniz. Fakat bunların ne kadar size fayda sağlayıp sağlamayacak olduğunu mutlaka bilmeniz gerekir. Kramp, şişkinlik ve aynı zamanda bozukluk durumları ortaya çıkabilir. Fakat böyle bir sürece girdiğiniz içinde artık seksi bir kenara atmanıza gerek yoktur.

Regl Döneminde Seks Yapılması Orgazmı Arttırır

Regl döneminde seks yapıldığı zaman daha çok orgazm olunmasına yol açmaya neden olacaktır. Hatta bunu kadın çok fazla hissedebilir. Adet döneminde çok fazla kramp girme durumları olmaktadır. Bu kramplar kimi zaman ise çekilmez ağrıların oluşmasına neden olur. Bunların artık yaşanmaması içinde regl döneminde seks yapılması tavsiye edilebilir. Çünkü cinsel birliktelik yaşamaya başladığınız andan itibaren ise kramplarda azalmalar meydana gelecektir.

Hamile Kalma Olasılığı Bulunuyor

Bilinen en büyük yanlışlardan biri regl döneminde hamile kalınmayacak olması. Fakat bu tamamen gerçek olmayan bir düşünce. Hatta pek çok kadın, regl döneminde korunma yöntemleri olduğunu düşündüğü anlar olabiliyor. Fakat bilinmesi gereken hususlardan biri ise spermler kadın vücudunda 5 gün gibi bir süre boyunca kalıyor olması. Regl döneminizde seks yaptığınız zaman, 4-5 gün gibi bir süre boyunca da vücudunuzda kalmaya başlayacak olan bu spermlerin, erken yumurtlama dönemine sizi sokarak hamile kalmanıza zemin hazırlayacağını söylememiz mümkün.

Hastalık Riski Var Mı?

Adetli haldeyken cinsel ilişkiye girmek ne kadar doğru, bir hastalık durumu ortaya çıkartır mı bilmelisiniz. Genelde cinsel bölgenin pis olarak nitelendireceğimiz kanı ortaya çıkarmış olması,  erkek cephesinde de bir hastalık durumu ortaya çıkartır mı düşüncesi hakim olabiliyor. Fakat bu tür enfeksiyonların, rahim içerisine girmesini sağlamaz. Aksine gelen kanın kayganlaştırıcı özelliği daha fazla zevk almanızı sağlamaya neden olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar
  1. Emre dedi ki:

    Çoğu insan bu durumdayken herhangi bir birliktelik yaşamak istemez. Sağlık yönünden gerekli açıklama yukarıda da yapıldı zaten. Eğer cinsel birliktelik için çok istekliyseniz prezervatif kullanarak çözümünü bulabilirsiniz.