Sağlık Haberleri,Bebek Sağlığı,Anne Sağlığı,Güncel Sağlık Haberleri
https://bit.ly/2Q3jBn5

Soğuk Havalarda Portakal Suyu İçin! Bakın Nasıl fayda Sağlıyor

Havaların soğuması, grip gibi üst solunum yolu hastalıklarının artmasına yol açıyor. Uzmanlar hastalıktan korunmak ve vücut direncini artırmak için, içeriğinde bol miktarda C vitamini bulunan portakal suyunun içilmesini öneriyor. Prof. Dr. Neriman İnanç, anlatıyor…

Soğuk Havalarda Portakal Suyu İçin! Bakın Nasıl fayda Sağlıyor

Soğuk hava şartlarının olduğu şu günlerde grip, soğuk algınlığı ve enfeksiyonlara karşı korunmada ve iyileşme evresinde bağışıklık sistemini kuvvetlendirecek, içeriğinde bol miktarda vitamin olan meyve sularının tüketilmesi çok kritik.

REKLAM ALANI

Özellikle C vitamininin bağışıklık sisteminin güçlenmesinde önemli bir etkisi olduğunu ifade eden uzmanlar, her gün bir bardak portakal suyunun tüketilmesi gerektiğini vurguluyor.

Vücutta yapımı mümkün olmayan ve ancak dışarıdan alınan besinlerle vücuda girebilen C vitamininin azalmasıyla özellikle gribal hastalıklara davetiye çıkarılıyor.

Potasyum, folat, B1, B2, B6 vitaminleri ve çeşitli mineralleri içeren portakal suyunun soğuklarla birlikte azalan enerjinin ve sürekli yorgunluk hissinin giderilmesi için tüketilmesi gerekiyor.

Düzenli olarak tüketilen portakal suyu kişinin hastalıktan korunmasına yardımcı oluyor. Yetişkin bir insanın günlük ortalama 60 mg civarında C vitaminine ihtiyacı vardır. Bir bardak portakal suyu günlük C vitamini ihtiyacını karşılamaya yetiyor.

Etiketler:

Yorumlar
  1. Adnan A. dedi ki:

    Çokta severim portakal suyunu, hele bu soğuk havalar da ayrı bir güzel içmesi. E birde fayfaları çok olunca hem güzel hem faydalı olunca içesimiz geliyor haliyle..