Sağlık Haberleri,Bebek Sağlığı,Anne Sağlığı,Güncel Sağlık Haberleri
https://bit.ly/2Q3jBn5

Sudocrem Krem Egzama İçin Kullanılır Mı.?

28.01.2021
460
Sudocrem Krem Egzama İçin Kullanılır Mı.?

Egzama  yeterli tedavi uygulanmadığında oldukça inatçı bir görünüm sergileyen bir hastalıktır. Bir çok hasta egzama şikayetlerini doktora gitmeden eczaneden nemlendirici, kaşıntı giderici vesaire ürünler satın alarak tedavi etmek ister ancak egzamanın bir çok alt türü bulunmakta olup tedavi için öncelikle hastadaki egzama tipinin tespit edilmesi gerekmektedir.

REKLAM ALANI

Egzama türleri

Yaygın olarak karşılaştığımız egzama türleri şunlardır:

Atopik dermatit

Kontakt dermatit

Didrotik egzama

Numuler egzama

Seboroik dermatit

Staz dermatit

Sudocrem krem egzama için kullanılır mı ?

Sudocrem krem bildiğimiz pişik kremidir ve bebeklerin bez bölgesine pişik olmaması için kullanılmaktadır. Ancak pişik kremlerinin içerdiği faydalar nedeniyle kendi amaçları dışında da kullanıldığı bilinmektedir. Egzama da bunlardan biridir.

Egzama için Sudocrem krem kullandığınızda bir takım semptomlarda iyileşme görülmesi olasıdır. Çünkü Sudocrem krem cildi yatıştırıcı, nemlendirici ve onarıcı muhtevaya sahiptir. Yani hafif egzama vakalarında olumlu sonuçlar alınması olasıdır.

Bununla birlikte bir çok egzama türü tekrarlayıcı nitelikte ve tedavisi zor olgulara sahiptir. Egzama için bir dermatoloğa gidip önerdiği ilaçları kullanmak daha kısa sürede ve maliyet açısından daha az külfetle tedaviyi sağlayacaktır.

Egzama’yı ne tetikler nasıl tedavi edilir ?

Egzama bir cilt hastalığı olup yüz, çene, baş, eklemler ve vücudun değişik bölgelerini tutabilmektedir. Egzamanın türüne göre beslenme kusurları, hastadaki duygu durum bozuklukları, genetik faktörler, hormonal değişimler, çevresel faktörler ve daha bir çok şey egzamayı tetikleyebilir.

Egzama tedavisinde semptomatik tedavi, yani şikayetlerin giderilmesine yönelik tedavi öne çıksa da egzamayı tetikleyen unsurlara karşı tedbir almak önemlidir.

Egzama tedavisinde doktor takibi çok önemlidir. Mümkünse uzun süre aynı doktora gitmek ve tedavinin olumlu sonuçlanması için sabırlı hareket etmek gerekmektedir.

Kaynak: https://volbiex.com/saglik/sudocrem-krem-egzama-icin-kullanilir-mi.html

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.