Sağlık Haberleri,Bebek Sağlığı,Anne Sağlığı,Güncel Sağlık Haberleri
https://bit.ly/2Q3jBn5

Tebeşir Tozu Hariç Nasıl Ateş Çıkartılır?

Tebeşir Tozu Hariç Nasıl Ateş Çıkartılır?

Ateşimi yükseltmek istiyorum diyenler, başvuracakları birkaç yol bulunuyor. Fakat ateş çıkarma işini yalnızca tebeşir tozu kullanarak yapmak zorunda değilsiniz. Tebeşir tozu haricinde, daha pek çok ateş çıkarmanıza yardımcı olacak yöntemler olduğunu söyleyebiliriz.

REKLAM ALANI

Tebeşir tozu hariç nasıl ateş çıkartılır diyenler için başvuracakları yöntemler şu şekildedir;

Isı Tedavisi İle Ateş Çıkarma

Isı tedavisi ile kolayca ateş çıkarmak mümkündür. Son zamanda ateş çıkarmak için en popüler şekilde başvurulan yollardan biri olmuştur. Bu tedavi çeşidinin bir diğer adı ise Termoterapi olarak bilinmektedir.  Tedavinin esas amaçlarından biri, vücutta seyreden ağrının hafiflemesine yardımcı olmasıdır. Böylelikle bireyin de daha zinde ve sağlıklı bir yaşam içerisinde yer almasını sağlamaya yardımcı olacaktır. Isıtma yastıklar, sıcak bezler, sıcak su şişeleri kullanılarak, vücutta ki ateşin daha da yükselmesi sağlanır. Bu yöntem, kan akışınızın hızlı olmasını sağlamaya neden olur. Kan akışınız hızlandık sıra,  ateşiniz de yükselme olacaktır.

Elektrik Koltuk Altı İle Ateş Çıkarma

Ateş çıkarma yöntemleri arasında elektrik koltuk altı yer alıyor denilebilir. Çağımızın artık en yeni olarak tabir edebileceğimiz teknolojilerinden biri olma özelliğine sahiptir. Elektrikli bir alt battaniye kullanarak uygulamaya koyulduğunuz zaman, vücudunuzda ki ateş seviyesi daha fazla artmaya başlayacaktır.

Tüylü Yastık ve Battaniye Kullanmak

Vücudunuzun ateşini daha yüksek olmasını sağlamak adına, tüylü yastık ve battaniye kullanımlarına başvurabilirsiniz. İzleyeceğiniz bu yol, ateşinizin normalden daha da fazla artmasını sağlayacaktır. Tüylü değilse bile kullanacağınız ürünün ipek olmasına dikkat edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar
  1. Ünal dedi ki:

    Özellikle hasta olduğum zamanlarda daha çabuk iyileşebilmek için ısı tedavisini üzerimde uygularım. 1 gece uyuyup uyandıktan sonra da hastalığım yüzde 90 geçmiş olur. Tebeşir tozunu ateşimi çıkarsın diye de daha önce hiç kullanmadım açıkcası.