Sağlık Haberleri,Bebek Sağlığı,Anne Sağlığı,Güncel Sağlık Haberleri
https://bit.ly/2Q3jBn5

Vajina Nasıl Temizlenir

24.01.2021
485
Vajina Nasıl Temizlenir

              VAJİNA NASIL TEMİZ TUTULUR?

REKLAM ALANI

Kadınlarda bilindiği üzere vajina eğer temiz tutulmaz ise birçok soruna neden olabilir. Ve aynı şekilde sık sık yanlış temizleme de yine bu hastalıklara sebep olabiliyor.

Kadınlar arasında en çok merak edilen sorulardan biride vajina nasıl temiz tutulur sorusudur. İşte vajinayı temiz tutmanın en iyi yolları;

1- KURU TUTMALISINIZ

Duştan veya havuzdan çıktığınız zaman mutlaka ama mutlaka vajinanızı kuru tutmalısınız. Bunun için en iyi yöntemlerden biri ise fön makinesi kullanarak bu işlemi gerçekleştirmektir.

Bir fön makinesi sayesinde vajinanızı kurutarak, mantar gibi Enfeksiyonlardan koruyabilirsiniz.

2- TUVALET SONRASI TEMİZLEME

Tuvalet sonrası mutlaka vajinayı bolca su ile temizlemelisiniz. Bolca su ile temizledikten sonra sağlıklı peçeteleri kullanarak vajinayı kurutup sağlıklı kalmasını sağlayabilirsiniz.

3- SİGARA VEYA ALKOL TÜKETMEMELİSİNİZ

Sağlığa pek çok zararı bulunan bu ikilinin vajinaya da büyük zararları olur. Sigara ve alkol tükettiğiniz zaman vajinanızda bazı Enfeksiyonlar oluşur ve vajinaya ciddi zararlar verebilir. Bundan dolayı kesinlikle bu ürünleri tüketmemelisiniz.

4- SAĞLIKLI BESLENME

Eğer vücut direnciniz düşük ise vajinanızda Enfeksiyon oluşma olasılığı oldukça yüksektir. Bunun için sağlıklı beslenmeli, bolca protein tüketmelisiniz.

5- DOĞRU İÇ ÇAMAŞIR TERCİHİ

Vajinanızın sağlığı açısından pamuklu olan iç çamaşırları giymeniz daha sağlıklı olur. Bunun nedeni pamuklu iç çamaşırlar teri emdiği için vajinanızın kuru kalmasını sağlar. Islak veya nemli bir vajinada Enfeksiyon oluşma olasılığı bir hayli yüksektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.