Sağlık Haberleri,Bebek Sağlığı,Anne Sağlığı,Güncel Sağlık Haberleri
https://bit.ly/2Q3jBn5

Zeytinyağı Saçta Ne Kadar Bekletilmeli?

Zeytinyağı Saçta Ne Kadar Bekletilmeli?

Saç bakımı denilince, en çok saçı besleyen yağlardan biri olarak zeytinyağı gelmektedir. İçerisinde yer alan zengin özler, yıpranan saçların onarılmasına yardımcı olur. Sık sık dökülen saçlarınız varsa o zaman zeytinyağını sürerek, saçın daha fazla güçlü hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Zeytinyağı ile saç bakımı yapacak olanların, dikkat etmesi gereken bazı önemli hususlar bulunur. Onlardan biri de saça sürülen zeytinyağının ne kadar süreye kadar bekletilmesi gerektiğidir.

REKLAM ALANI

Zeytinyağı Saçta Ne Kadar Bekletilmesi Gerekir?

Zeytinyağının saçta bekletilmesi gereken süreç önemlidir. Bu yüzden dolayı saça zeytinyağı sürecek olan kişiler, süreyi çok fazla aşmaması gerekir. İçerisinde besleyici mineral ve vitaminleri barındıran zeytinyağının saçta bekleme süresi, 30 dakika kadar olmalıdır. 30 dakikadan fazla saçta bekletilmemesi gerekmektedir.

Genellikle yapılan yanlışlardan biri, zeytinyağının uzun süre kadar saçta bekletilmesidir. Hatta bazı kişiler zeytinyağını, geceden sürerek sabaha kadar bekletebiliyor. Fakat bu kadar uzun bir süre saçınızda zeytinyağını bekletmenize gerek yoktur. Saçınız içinde ideal bekleme süresinin 30 dakika kadar olacağını söyleyebiliriz.

Zeytin yağını saça sürdükten sonra bir diğer dikkat etmeniz gereken hususlardan biri, saçınızı iyice durulamanız olacaktır. Bu yüzden zeytinyağıyla bakım yaptıktan sonra, şampuanla güzelce yıkayarak durulamalısınız. Duş sonrasında ise saça sürmüş olduğunuz zeytinyağının, saçlarınızda ne kadar yumuşaklık yaratmış olduğuna şahit olursunuz. Aynı zamanda saçlarda arınma sağlayacağından dolayı, daha canlı görünecektir.

Etiketler:

Yorumlar
  1. Gamze dedi ki:

    El yapımı zeytinyağı kullanmanızı tavsiye ederim bunun için. Marketlerden alacağınız fabrikasyon zeytinyağı pek fazla yarar sağlamayacaktır. Duş almadan yarım saat önce saçlarınıza abartı olmayacak şekilde sürüp daha sonra duş almalısınız. Kesinlikle saçınızı zeytinyağından arındırmadan uzun süre bekletmeyin. Haftada 2 defa bu işlemi yapmanız saçlarınıza canlılık ve yumuşaklık katacaktır.